Notikumi 2023./2024. mācību gadā

Mācību ekskursija uz Rīgu

28.novembrī 6.klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu, apmeklējot vairākus muzejus.

Latvijas Nacionālo dabas muzejā skolēni piedalījās izglītojošā nodarbībā –  “ Ciemiņš uz palikšanu”, kurā stāstīja par svešzemju un invazīvām sugām. Kopā ar pasniedzēju skolēni noskaidroja vietējās Latvijā satopamās augu, sēņu un dzīvnieku sugas, kā arī sugas, kuras  ienākušas no citiem reģioniem. Skolēni guva ieskatu par invazīvo sugu ierobežošanas iespējām. Interesanta bija foto orientēšanās pa muzeja dažādām ekspozīcijām.

Programmas “Latvijas skolas somas ” ietvaros skolēni piedalījās Rīgas Motormuzeja rīkotajā izglītojošā nodarbībā “Vēja enerģija: no vējdzirnavām līdz elektroauto”, kur ieguva jaunas zināšanas par vēju, aerodinamiskajiem spēkiem, kā arī praktiski veidoja savus vēja ģeneratora “spārnus”. Izveidotie modeļi tika pārbaudīti testos, pēc kuriem skolēni uzlaboja ģeneratora “spārnus”. Pēc nodarbības skolēni apskatīja muzeja ekspozīciju. Vislielāko interesi izrādīja klases zēni  par dažādiem vēsturiskiem auto eksponātiem.

Zinību diena “Mazputniņā”.

Vecpiebalgas bērnudārzā Zinību diena nosvinēta nu jau 38.reizi, tāpēc ir vairākas aktivitātes, kuras var saukt par tradīcijām. Tāda ir Valsts karoga celšana mastā. Īpašs notikums tas bija 1.septembra jubilārei Melānijai, jo gods celt karogu visu gadu ir tieši gaviļniekiem. Tradīcija ir arī īpašs uzdevums bērniem ar ģimenēm, pirms katrs dodas uz savu grupiņu. Šoreiz bija jāatrod knaģītis ar savas grupas putniņa attēlu un jāpieliek pie zāļu deķīša, kuri nu visu rudeni rotās “Mazputniņa” gaiteņus. Vasarā pie bērnudārza tika atklāta brīvdabas skatuve ar ģimeņu priekšnesumiem un J.Niedras koncertu, bet Zinību dienā katrs, kurš saņēma drosmi, varēja uzstāties, skaitot dzejoli vai dziedot dziesmu. Pirmās drosmīgi priekšzīmi rādīja audzītes un auklītes, pastāstot, cik bērnu katrā grupiņā, cik zēnu un cik meiteņu. Jaunākā audzēkņa medaļa tika Hannai no “Zvirbulēnu” grupiņas. Radošās aktivitātes arī kļuvušas par tradīciju: šogad varēja aust zāļu deķi, zīmēt burtus, darbināt beebot robotus, braukt ar skrejriteņiem, apzīmēt oļus un karodziņus, pagatavot skaņu instrumentus, izskrieties sporta takā, bet noslēgumā kāru muti apēst svētku kliņģeri. Svinam, augam, darām kopā!

Skatuve priekam un par prieku bērniem!

Vecpiebalgas apvienības pārvalde Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas (LAP) 2014.-2020. gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītu vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros īstenojusi projektu “Skatuve priekam un par prieku bērniem!” (Nr. 23-09-AL18-A019.2201-000008).

Projekta mērķis ir dažādot pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem un Vecpiebalgas kopienai pieejamās aktivitātes, izveidojot mūsdienīgu, drošu āra skatuvi ar sēdvietām skatītājiem, radot iespēju turpināt un pilnveidot Vecpiebalgas kopienas vietas potenciālu un pievilcību ģimenēm ar bērniem, tāpat turpinot veicināt aktīvu sabiedrības iesaistīšanu vietējās attīstības iniciatīvās. Tas palielinās vietas potenciālu un pievilcību sabiedriski aktīviem cilvēkiem, kas var kļūt par priekšnosacījumu jaunu integrētu tūrisma, kultūras, veselības un citu saistītu pakalpojumu un produktu piedāvājumam. Svarīgs projekta apakšmērķis ir veicināt sabiedrības līdzdarbošanos kultūrvides veidošanā (kopīgas izrādes, koncerti, svētki, tirdziņi u.c.), audzinot pilsoniski aktīvu jaunāko paaudzi ar iedarbīgāko līdzekli: paraugu.

Projekta rezultātā izveidotā skatuve radīs vietu jau aizsāktām veiksmīgām idejām, piemēram, iedzīvotāju Ziemassvētku labdarības tirgum, pirmsskolēnu dziesmu un deju svētkiem, 4.maija Baltā galdauta svētkiem, radošajām dienām “Vecpiebalga atver durvis” svētku laikā u.c. Tā būs vieta jauniem sadarbības veidiem un kopienas iniciatīvām, piemēram, te varēs satikties triju paaudžu pašdarbības kolektīvi uz kopīgām darbnīcām, aicināt uz izglītojošās robotikas nodarbībām svaigā gaisā.

Atbilstoši projekta mērķim, 2024.gada 27.jūlijā svētku “Vecpiebalga atver durvis” laikā notika skatuves atklāšanas pasākums ar dziesmām, dejām un radošām aktivitātēm. Uz jaunās skatuves uzstājās profesionāls mūziķis Jānis Niedra, mazo piebaldzēnu ģimenes ar saviem priekšnesumiem un Vecpiebalgas kultūras nama deju kolektīvs “Slātaviņa”. Bija gan jautra putu ballīte, gan iespēja pašiem pagatavot skanīgus instrumentus, iemēģināt skatuvi un izrotāt to ar karodziņiem.

Projekta izmaksas ir 19960,16 eiro, no kuriem publiskais finansējums ir 17964,14 eiro, savukārt pašvaldības līdzfinansējums – 1996,02 eiro.

Nākamie svētki plānoti jau septembrī! Uz tikšanos!