Notikumi 2023./2024. mācību gadā

Izglītojamo pašpārvalde – Radošuma un sadarbības veiksmes stāsts: “Atskats uz 1. Semestri”

Jau 1.semestris aiz kalniem, un tas bijis piepildīts ar radošiem un jautriem piedzīvojumiem, un aktīvu darbu. Šeit ir neliels atskats uz pašpārvaldes paveikto.

Mācību gada sākums pašpārvaldei bija aizraujošs, jo notika prezidenta vēlēšanas. Kandidātes (Līvija un Reina) aktīvi prezentēja savas idejas, atbildot uz neparastiem jautājumiem, kā viņas plāno uzlabot skolas vidi un organizēt neaizmirstamus pasākumus. Vēlēšanu dienā valdīja liels satraukums, bet gala rezultātā tika ievēlēta jauna Vecpiebalgas vidusskolas izglītojamo prezidente Reina Ērgle, kura jau pirmajos mēnešos pierādīja savu organizatorisko prasmi. “Mūsu mērķis ir iesaistīt visus skolēnus, lai skola būtu vieta, kur ikviens jūtas novērtēts un iedvesmots,” uzsvēra jaunā prezidente. Kā galvenais pašpārvaldes septembra uzdevums bija veidot video Cēsu novada skolotāju dienas konkursam divās nominācijās- “Atbalsts bērna izaugsmei” un “Mūža ieguldījums izglītībā”.

Oktobris bija radošuma un kopīgu aktivitāšu pilns mēnesis. Tematiskā profesiju nedēļa bija aizraujošs piedzīvojums, kurā gan skolotājiem, gan skolēniem bija iespēja iejusties dažādās profesiju pārstāvju lomās, velkot mugurā profesijai atbilstošāko tērpu. Tika pārstāvētas tādas profesijas, kā pavārs, policists, spiegs, automehāniķis un pat mednieks. Pasākuma galvenais mērķis bija iedvesmot bērnus un jauniešus domāt par savu nākotni un padarīt skolas ikdienu interesantāku. Oktobra mēnesī pašpārvalde ne tikai darbojās skolā, bet arī devās izbraukumā uz Ērgļiem, kur pārstāvēja skolu popielā un ar vienu no “Bermuda divstūra” dziesmām ieguva godpilno 2.vietu. Kā pašas meitenes saka: “Mēs atbraucām un sākās ballīte!” Bet tas vēl nav viss.. Vēl šajā rudenīgajā mēnesī pašpārvalde rīkoja Helovīnu ballītī gan lielo, gan mazo klašu skolēniem. Bērniem no 1.- 4.klasei bija iespēja piedalīties “Helovīnu stafetēs”, savukārt lielo klašu skolēnus vakarpusē sagaidīja “Helovīnu ballīte” ar dažādām saliedējošām aktivitātēm. Arī pašpārvaldes gatavotais foto stūris ar tematiskām dekorācijām radīja iespēju iemūžināt atmiņas jautrās bildēs.

Novembris pašpārvaldei bija plānošanas mēnesis, kurā tika izvirzīti mērķi un idejas nākotnes aktivitātēm. Šis laiks tika veltīts diskusijām, komandas darbam un jaunu mērķu attīstībai. “Plānošanas laiks mums dod iespēju sagatavoties lielākiem izaicinājumiem un pasākumiem, kas priecēs visus skolēnus,” dalījās viena no pašpārvaldes dalībniecēm.

Decembrī pašpārvalde parūpējās, lai ikviens skolas audzēknis izjustu svētku noskaņu. Tika rīkotas “Zābaku medības” 1.-3. klasei, kas bija jautrs un aizraujošs piedzīvojums, meklējot paslēptos “zābaciņus” skolas gaiteņos un klasēs. Arī decembrī tika izveidots foto stūris- šoreiz ziemas noskaņās ar skaistu zvaigzni un prieka pilnām bildēm. Tas bija kā papildinājums skolas svētku atmosfērai. Līdzīgi kā oktobrī, tika rīkota tematiskā nedēļa. Šoreiz uzdevums bija tērpties tematiskos apģērbos, izmantojot rūķu cepures, čības, pidžamas un ko baltu. Lielu paldies jāsaka 4.klasei, kas tematiskajai nedēļai pievērsās visradošāk un visaktīvāk. Šī aktivitāte tika veltīta Ziemassvētku noskaņai un kopīgas kopienas sajūtas veicināšanai.

Pirmais semestris jaunizveidotajai pašpārvaldei bijis ne tikai aizraujošs, bet arī jaunu izaicinājumu pilns. Šis bija tikai sākums! Mēs esam aizsākuši dažādus pasākumus, kas stiprina mūsu skolas kopienu. Ar nepacietību gaidām jaunus izaicinājumus un iespējas nākamajā semestrī. Mēs ticam, ka ar kopīgu darbu un entuziasmu varēsim sasniegt vēl lielākus mērķus un turpināt veidot mūsu skolu par vietu, kur ikviens jūtas piederīgs un iedvesmots.

Mācību ekskursija uz Rīgu

28.novembrī 6.klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu, apmeklējot vairākus muzejus.

Latvijas Nacionālo dabas muzejā skolēni piedalījās izglītojošā nodarbībā –  “ Ciemiņš uz palikšanu”, kurā stāstīja par svešzemju un invazīvām sugām. Kopā ar pasniedzēju skolēni noskaidroja vietējās Latvijā satopamās augu, sēņu un dzīvnieku sugas, kā arī sugas, kuras  ienākušas no citiem reģioniem. Skolēni guva ieskatu par invazīvo sugu ierobežošanas iespējām. Interesanta bija foto orientēšanās pa muzeja dažādām ekspozīcijām.

Programmas “Latvijas skolas somas ” ietvaros skolēni piedalījās Rīgas Motormuzeja rīkotajā izglītojošā nodarbībā “Vēja enerģija: no vējdzirnavām līdz elektroauto”, kur ieguva jaunas zināšanas par vēju, aerodinamiskajiem spēkiem, kā arī praktiski veidoja savus vēja ģeneratora “spārnus”. Izveidotie modeļi tika pārbaudīti testos, pēc kuriem skolēni uzlaboja ģeneratora “spārnus”. Pēc nodarbības skolēni apskatīja muzeja ekspozīciju. Vislielāko interesi izrādīja klases zēni  par dažādiem vēsturiskiem auto eksponātiem.

Zinību diena “Mazputniņā”.

Vecpiebalgas bērnudārzā Zinību diena nosvinēta nu jau 38.reizi, tāpēc ir vairākas aktivitātes, kuras var saukt par tradīcijām. Tāda ir Valsts karoga celšana mastā. Īpašs notikums tas bija 1.septembra jubilārei Melānijai, jo gods celt karogu visu gadu ir tieši gaviļniekiem. Tradīcija ir arī īpašs uzdevums bērniem ar ģimenēm, pirms katrs dodas uz savu grupiņu. Šoreiz bija jāatrod knaģītis ar savas grupas putniņa attēlu un jāpieliek pie zāļu deķīša, kuri nu visu rudeni rotās “Mazputniņa” gaiteņus. Vasarā pie bērnudārza tika atklāta brīvdabas skatuve ar ģimeņu priekšnesumiem un J.Niedras koncertu, bet Zinību dienā katrs, kurš saņēma drosmi, varēja uzstāties, skaitot dzejoli vai dziedot dziesmu. Pirmās drosmīgi priekšzīmi rādīja audzītes un auklītes, pastāstot, cik bērnu katrā grupiņā, cik zēnu un cik meiteņu. Jaunākā audzēkņa medaļa tika Hannai no “Zvirbulēnu” grupiņas. Radošās aktivitātes arī kļuvušas par tradīciju: šogad varēja aust zāļu deķi, zīmēt burtus, darbināt beebot robotus, braukt ar skrejriteņiem, apzīmēt oļus un karodziņus, pagatavot skaņu instrumentus, izskrieties sporta takā, bet noslēgumā kāru muti apēst svētku kliņģeri. Svinam, augam, darām kopā!