Notikumi 2022./2023. mācību gadā

Ceļazīme uz skolu!

Pirmo izlaidumu 2022./23.gada pūčulēnu dzīvē sākām ar I.Ziedoņa vārdiem: “Kā cilvēks aug augumā, to var redzēt. Bet kā cilvēks aug prātā, gudrībā, saprašanā un sirsnībā, to ne vienmēr var tik viegli un uzreiz ieraudzīt. Mācīšanās ir tīstīšanās vaļā un kaut kā laba pietīstīšana sev klāt. Attīstība ir cilvēka veidošanās uz labu.” Tā nu tas ir: kad bērni gana auguši bērnu dārziņā, tad laiks doties uz skolu!  Šķiet, ka izdevās lieliski nosvinēt pirmā svarīgā dokumenta saņemšanu: ar burvju somu, kuru Mazputniņš piepildījis ar prieku. Kādu? Darītprieku, runātprieku, burtuprieku un ciparu prieku, vēl ar dziedātprieku, dejotprieku un spēlētprieku! Ar tradīciju, ka Latvijas Valsts karogu mastā ceļ jubilārs. Šoreiz tas bija Renārs, kuram dzimšanas diena 4.jūnijā. Ar tradīciju, ka vecāki min, par kādu nākotnes profesiju šobrīd sapņo bērni. Paturiet prātā to! Kas zin…. Vēl ar tradīciju, ka bērni saņem ceļazīmes un spēka maizīti, bet bērnudārza darbinieki veido simbolisko krāsaino bērnības ceļu caur goda vārtiņiem uz skolu. Otrpus vārtiņiem sagaidīja 1.klases skolotāja Inese. Pirmais valsis nekad nevienu nav atstājis vienaldzīgu, jo šķiet, ka ikkatrs tajā brīdī domā par to, cik ātri skrien laiks… “Mazputniņš” vēl bērniem turpināt tīstīt vaļā savus talantus!  Mazie mazputniņi, kuri vēl augs dārziņā, priecājās un pateicas “Pūces skolas” bērnu vecākiem par renovēto, uzpucēto brīnišķīgo namiņu bērnudārza pagalmā, bet darbinieki par uzdāvāto iespēju doties kopīgā atpūtā! Apkopojot vecāku atbildes uz mācību gada noslēguma aptaujas jautājumiem, izlasījām daudz labu vārdu, bet viens teikums skanēja šādi: “Žēl, ka man kā mammai arī šis laiks būs pagājis! Paliks kolosālas atmiņas!”

Zied visa pasaulīte!

Kad saplaukuši koki, sasēts un sastādīts dārzs, klāt laiks, kad atkal secinām, ka bērni arī aug dārziņā. Bērnudārziņā! Lai pēdējā nedēļa paliktu īpaši atmiņā, lai nosvinētu kopā būšanu, bērni devās pārgājienos, veicot dažādus uzdevumus. Lielākie, “Pūces skolas bērni”, piedzīvoja īpašu svētku nedēļu, kura sākās ar ekspedīciju pa bērnudārzu. Katrā grupiņā audzītes mīļi sagaidīja, kopā atcerējās un gāja rotaļās. Vienu vienīgu reizi, kas ir šajā svētku nedēļā, bērniem bija iespēja iekļūt bērnudārza bēniņos, kur skanēja noslēpumaini trokšņi. pateicamies Renāra vecākiem, kuri uzņēma ciemos savās mājās visus pūčulēnus. Bija sagatavotas kopā pieveicamas sportiskas aktivitātes,  uzdevumi par un ap bitēm, kā arī kārumu, protams! Sporta dienā šoreiz pūčulēniem bija īpašs uzdevums: atbildēt par kādu no jaunāko grupiņu bērniem. Tas nemaz nebija viegli, bet pamācoši gan un izdevās arī! “Pūces skolas” bērni šogad ir labi sportojuši, ko secinājām arī dodoties velobraucienā “Vai pazīsti Vecpiebalgu?” Maršruts garš un atbildīgs. Pa ceļam vēl jāatmin mīklas, lai zinātu, kurp doties tālāk! 1.jūnijā, svinot bērnu pirmo izlaidumu, atkal un atkal priecājāmies, ka redzam, ticam un zinām: katrā bērnā brīnums mīt! Saulainu vasaru!

Vieglatlētika maijā

26.maijā Cēsu stadionā notika 3. Bērnu sacensības daudzcīņā (10-14.gadi). Mūsu skolas komandā  startēja  trīs meitenes un trīs puiši. U-12 grupā Adriāns Avens izcīnīja 5.vietu. U-14 meiteņu grupā Līva Lielbārde ieguva 4.vietu, Samanta Gineviča 6.vietu, Reina Ērgle 7.vietu.  Augstus rezultātus uzrādīja U-14 zēni. Klāvs Gavars, kurš paspēja apvienot gan kora salidojumu, gan līdzīgā cīņā izcīnīja 2.vietu, bet Anrijs Peisahovskis  ieguva bronzas medaļu. Audzēkņiem bija jāstartē  četrās disciplīnās –  100m skrējiens, lodes grūšana, tāllēkšana un 400m skrējiens. Paldies par startiem un atsaucību!

Mūsu skolā sporta diena un vieglatlētikas sacensības notika 30.maijā, jo 29.maijs visā valstī bija brīvdiena (hokejisti izcīnītajai bronzas medaļai Pasaules čempionātā). Sacensību plāns bija jāmaina, kaimiņu skolu komandas šoreiz nepiedalījās.

Klašu komandās no 4.-11.klasei startēja  3 meitenes un 3 zēni. Audzēkņi sevi pierādīja 4 individuālajās disciplīnās- tāllēkšanā, 60m skrējienā, smilšu maisiņu mešanā, 500m un 750 m skrējienos. Pēc pusdienām notika klašu stafetes 6x 125m. Sporta dienas noslēgumā bija iespēja spēlēt tautas bumbu un futbolu.

Klases pārējie dalībnieki sevi parādīja florbola sitienos, frīzbija metienos, piespēlēs pāri tīklam, juniorbolā, apsveikuma  zīmējumiem mūsu hokejistiem.

Liels paldies par kolēģu Aijas un Toma Praulīšu atsaucību, palīdzību! Diplomus sarakstīja Vita Miķelsone, bet saldās balvas sarūpēja sporta  organizētājs Toms Praulītis. Paldies visiem dalībniekiem , kas nebaidījās savas  prasmes un iemaņas pielietot piedāvātajās disciplīnās. Jauki, ka klases kopā ar audzinātājām varēja izbaudīt skaisto dienu.

Klašu stafetēs labākos rezultātus uzrādīja 3.,6.,8., klase. Ceru, ka vieglatlētikas sacensības kļūs par skolas tradīciju.

Lai jauka un fiziskām aktivitātēm bagāta vasara!

Sporta skolotāji

Rezultāti:

 

 

  Tāllēkšana

1.vieta

 

2.vieta

 

3.vieta

4.-6.klašu gr.

 

Meitenes Beatrise Kondratjeva Līva Lielbārde Samnta Gineviča
Zēni Klāvs Gavars Armands Gulbis Pēteris Nebars
7.-8.klašu gr.

 

Meitenes Keitija Naprejenko Krista Žeiba Annija Līna Berķe
Zēni Adriāns Baumanis Rūdolfs Rozmans Ralfs Siliņš
10.-11.kl.gr Meitenes Līga Dandena Elīza segliņa Rūta Madara Brante
Zēni Rinalds Bogdanovs Mikus Vološins Kristaps Smirnovs
    Smilšu

1.vieta

maisiņu

2.vieta

mešana

3.vieta

4.-6.klašu gr.

 

Meitenes Līva Lielbārde Reina Ērgle Estere Naprejenko
Zēni Klāvs Gavars Kristers Beikulis Mārcis Bridāgs
7.-8.klašu gr Meitenes Marija Anna Krastiņa Agnese Brence Keitija Naprejenko
Zēni Markuss Naprejenko Andris Stupelis Ralfs Siliņš
10.-11.kl.gr Meitenes Līga Dandena Rūta  Madara Brante Megija Biķerniece
Zēni Rinalds Bogdanovs Viesturs Toks Mikus Vološins
 

 

  60 m skrējiens    
1.vieta 2.vieta 3.vieta
4.-6.klašu gr.

 

Meitenes Reina Ērgle Līva Lielbārde Estere  Naprejenko
Zēni Klāvs Gavars Kristiāns Ezeriņš Armands Gulbis
7.-8.klašu gr Meitenes Keitija Naprejenko Marija Anna Krastiņa Agnese Brence
Zēni Ralfs Siliņš Adrians Baumanis Rūdolfs Rozmans
10.-11.kl.gr Meitenes Līga Dandena Elīza Segliņa Rūta Madara Brante
Zēni Rinalds Bogdanovs Kristaps Smirnovs Viesturs Toks
    500m meitenēm  750 m zēniem  
1.vieta 2.vieta 3.vieta
4.-6.kl.gr. Meitenes Līva Lielbārde Reina Ērgle Estere Naprejenko
Zēni Klāvs Gavars Armands Gulbis Kristiāns Ezeriņš
7.-8.kl.gr Meitenes Keitija Naprejenko Marija Anna Krastiņa Agnese Brence
Zēni Adriāns Baumanis Rūdolfs Rozmans Markuss Naprejenko
10.-11.kl.gr. Zēni Rinalds Bogdanovs Viesturs Toks Mikus Vološins