Notikumi 2022./2023. mācību gadā

Vai jums patīk ziema?

Vai jums patīk ziema? “Protams!”, lielākoties atbildēs bērni. Ne jau gadalaikam ir tik liela nozīme, bet gan tam, ko mēs darām. Jāatrod interesantas, aizraujošas nodarbošanās un labs noskaņojums garantēts! Mazputniņi ziemā slēpo, brauc ar ragaviņām būvē mājas no sniega ķieģeļiem, brauc no kalniņa, rok sniegu, saldē ledus figūriņas, ceļ sniegavīrus. Vai neizklausās aizraujoši? Tas vēl nav viss: gatavo brīnumainas lietas no lego, lej sveces, pēta to krāsas un faktūru.  Jau laikus visi gatavojās Teātra nedēļai, kurā audzītes izspēlēja ainiņas par pieklājību, bērni spēlēja “Vecīša cimdiņu”, deklamēja dzejoļus un dziedāja, lai kļūtu aizvien drošāki un brašāki, uzstājoties publikas priekšā. Teātra dienās piedalījās arī kādi īpaši viesi: Zuzanna, Zāra, Robis, Toms, Fīlips, Millija, Tīna, Pepe un Tontons. Tās ir lielās lelles, kuras iegādājāmies par Ziemassvētku labdarības tirdziņā nopelnītajiem līdzekļiem. Iepazīšanās izvērtās patiesi sirsnīga! Tāda bija arī “Pūces skolas” bērnu satikšanās ar projekta draugiem Cesvainē. Bērni jau bija tikušies attālināti, redzot viens otru caur ekrānu, bet nu varēja kopā sportot, izstaigāt Cesvaines bērnudārzu, cienāties ar cesvainiešu pašu ceptajiem kārumiem, pēc tam doties uz vareno Cesvaines pili. Pūčulēni uzmanīgi klausījās, kā celta pils, kas bijuši tās saimnieki, kāpa augstajā tornī pa vītņu kāpnēm un klausījās spoku stāstu, jo tādi pilīm vareni piestāv! Kā ir? Vai izklausās garlaicīgi?

Sporta sacensības

Lai piešķirtu ikdienai azartu, janvāra izskaņā skolēnus izaicinājām uz sporta sacensībām. 30.janvārī 8.-12.klase jaukto komandu sastāvā sīvi cīnījās florbola sacensībās. 3.-7.klases skolēni savas klases godam pārstāvēja tautasbumbas sacensībās.

8.-12.klašu grupā jaukto komandu sastāvā uzvarēja draudzība.

3.-7.klašu grupā tautasbumbā:

1.vieta– 5.klase (4 uzvaras)

2.vieta– 6.klase (3 uzvaras)

3.vieta- 7.klase (2 uzvaras)

4.vieta- 4.klase (1 uzvara)

5.vieta- 3.klase (0 uzvaru)

Paldies par noteikumu ievērošanu, tiesnešu respektēšanu!

Uz tikšanos citās sporta spēlēs jau pavisam drīz!

Izglītojamo pašpārvalde

Pusaudžu un jauniešu mentālā veselība

1.februārī 5.-12.klašu skolēniem bija tikšanās ar Pusaudžu un jauniešu centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu par mentālo veselību.

N.S. Konstantinovs ikdienā strādā ar pusaudžiem, sniedzot psihoterapiju un psihodiagnostiku. Ieguvis maģistra grādu klīniskajā psiholoģijā Lielbritānijā (Mančestrā), specializējies bērnu un pusaudžu psihoterapijā, apguvis terapiju Oksfordas Kognitīvās terapijas centrā, Eiropas bērnu un pusaudžu psihiatrijas savienības (ESCAP) 1. rezidences absolvents, šobrīd turpina apgūt bērnu psihoanalīzi. Lektors ir britu psihologu savienības (BPS), Bērnu un pusaudžu mentālās veselības asociācijas (ACAMH), Personības diagnostikas savienības (SPA) biedrs un Latvijas Psihoterapeitu biedrības valdes loceklis.

Nodarbības notika 3 grupās, ņemot vērā katras grupas vecumposma īpatnības un sabiedrības veselības pētījumus par efektīvām intervencēm vielu lietošanas riska mazināšanai skolas vecuma jauniešiem. Skolēni guva zināšanas par  mentālo veselību.

5.-6.klašu skolēni guva priekšstatu  par bērnu un agrīno pusaudžu psihoemocionālo veselību, kāpēc reizēm ir tik grūti izturēt vienaudžu spiedienu, kā apgūt spēju pateikt ,,Nē”. Kāda ir PPP ( pirmā psiholoģiskā palīdzība), vienaudžu atbalsts, palīdzības iespējas.

7.-9.klašu pusaudži iepazinās ar pusaudžu psihoemocionālo veselību, kā darbojas smadzenes, kā smadzenes ietekmē dažādas vielas, kādi ir psihoaktīvo vielu lietošanas riski un pasargājošie fakti.

10.-12.klašu jaunieši diskutēja kā mainās sabiedrības attieksme pret dažādām vielām, kāda saikne ar vielu lietošanu ir mentālajai veselībai. Kā palīdzēt sev un draugam uzturēt spēcīgu mentālo veselību. Vienaudžu atbalsts un palīdzība.