Galda spēle “Ceļo kopā ar brāļiem Kaudzītēm” dodas pasaulē
Mēs ļoti priecājamies, ka, piedaloties konkursā “Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programma 2023”, ieguvām finansējumu savas idejas īstenošanai. Vasarā trīs mēnešu garumā cītīgi strādājām, lai galda spēle varētu nokļūt pie interesentiem.
Pēc prototipa izveidot galda spēles laukuma maketu mums palīdzēja dizaina un tehnoloģiju skolotāja. Pati spēles galda virsma tapa Cēsīs drukātavā, bet spēles kauliņi ar 3D printeri tika izgatavoti skolā. Sagatavojām 30 spēles komplektus, kas sastāv no galda spēles virsmas, 4 dažādu krāsu spēles kauliņiem, metamajiem kauliņiem, kastītes spēles kauliņiem, kā arī spēles noteikumu lapas.
Galda spēli “Ceļo kopā ar brāļiem Kaudzītēm” prezentējām 27.jūlijā svētku “Vecpiebalga atver durvis” atklāšanas pasākumā brāļu Kaudzīšu muzejā “Kalna Kaibēni”. Bijām nedaudz apbēdināti, jo apmeklētāju interese nebija tik liela, kā mēs cerējām. Neraugoties uz to, esam pateicīgi ikvienam pasākuma apmeklētājam, kurš izrādīja interesi, un muzejam “Kalna Kaibēni” par iespēju pasākuma laikā prezentēt mūsu veikumu rakstnieku mājas pagalmā.
10.augustā Vecpiebalgas pagasta bibliotēkā organizējām galda spēles prezentācijas pasākumu, ko bija iespēja apmeklēt ikvienam interesentam. Prezentācijas laikā apmeklētājus iepazīstinājām ar mūsu projekta mērķi, procesu un rezultātu. Prezentācijas noslēgumā aicinājām apmeklētājus spēli izmēģināt un ar lielu gandarījumu noraudzījāmies viņu patiesajā interesē, raisoties sarunām par spēles nākotnes ceļiem.
Spēles komplektus uzdāvinājām Vecpiebalgas pagasta kultūras iestādēm: Vecpiebalgas pagasta bibliotēkai, memoriālajam muzejam “Kalna Kaibēni”, bērnu un jauniešu iniciatīvas centram “Balgas strops”, Piebalgas muzeju apvienībai “Orisāre”, Vecpiebalgas kultūras namam. 1. septembrī 11 galda spēles komplekti aizceļos uz brāļu Kaudzīšu muzeju – savām mājām.
Sirsnīgs paldies skolotājām, bez kurām šis spēles tapšanas ceļojums nebūtu bijis iespējams: dizaina un tehnoloģiju skolotājai Ivetai Ērglei, sociālo zinātņu skolotājai Marinai Grīnbergai, latviešu valodas un literatūras skolotājai Ilonai Strelkovai.
Rēzija Krieviņa