Seminārs „Kopā stiprāki”

9.augusta rītā, neraugoties uz to, ka lielākā daļa pedagogu vēl atvaļinājumā, skolotāji no tuvākām un tālākām skolām pulcējās Vecpiebalgas vidusskolā uz semināru „Kopā stiprāki”, kas norisinājās Erasmus+ projekta „Empowered in Inclusion” (Nr. 2021-2-EE01-KA210-SCH-000049762) ietvaros. Starptautiskā projekta mērķis ir paaugstināt pedagogu izpratni par jēdzienu „iekļaujošā izglītība”, tādējādi nodrošinot kvalitatīvāku mācību procesu, ievērojot katra izglītojamā individuālās vajadzības un spējas. Šajā dienā uz semināru un pieredzes apmaiņu aicinājām Vecpiebalgas vidusskolas skolotājus, kā arī pārstāvjus no Cēsu novada izglītības pārvaldes un skolotājus no Smiltenes novada Grundzāles pamatskolas, Madonas novada Liezēres pamatskolas, Cēsu novada Skujenes pamatskolas un Līvu pirmsskolas izglītības iestādes. Pasākumu atklājot, skolas direktore Ilona Strelkova un izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Dina Dombrovska sveica visus semināra dalībniekus, aicināja izbaudīt šīs dienas tikšanos ar kolēģiem un novēlēja iegūt idejas jaunajam mācību gadam.

Līdz ar mācību gada beigām, proti, 31.augustā, noslēgsies arī šis Erasmus+ projekts, kurā Vecpiebalgas vidusskola darbojas kā partnerskola, tādēļ projekta koordinatore skolotāja Baiba Bērziņa klātesošos iepazīstināja ar paveikto un pieredzēto starptautiskā projekta realizācijas laikā: ,,18 mēnešos esam viesojušies pie projekta partneriem Spānijā, Igaunijā un Turcijā, esam uzņēmuši partnerskolas pie sevis, viesojušies Cēsu Bērzaines pamatskolā, klausījušies Kokneses pamatskolas – attīstības centra lektorus. Darbojoties projektā, esam ieguvuši jaunu pieredzi un pārliecību, ka varam daudz un darām daudz, lai palīdzētu bērniem attīstīt savas prasmes. Esam uzlabojuši savas  angļu valodas un sadarbības prasmes un esam gatavi iesaistīties nākamajos projektos.”

Semināra turpinājumā piedalījāmies tiešsaistes lekcijā „Pedagoģiskās palīdzības iespējas skolēniem ar mācīšanās traucējumiem un speciālajām vajadzībām”, ko vadīja Sociālo interešu institūta lektore Kristīne Beinaroviča. Lektore mūs iepazīstināja ar amerikānu pedagoga un psihologa Hovarda Gārdnera daudzpusīgā intelekta (inteliģences) teoriju, atklājot, kā zināšanu un prasmju apguvē palīdzēt bērniem ar konkrētā intelekta veidu, un rosinot domāt par mācīšanās procesa dažādošanu atbilstoši skolēnu dominējošajām spējām. Nodarbības noslēgumā lektore aicināja atcerēties par Pigmaliona efektu – pašiem un apkārtējiem (skolotājiem, vecākiem) ticot, ka bērnam tas izdosies, viņš patiešām var sasniegt labākus rezultātus.

Pēcpusdienā visiem semināra dalībniekiem bija iespēja piedalīties kādā no pieredzes apmaiņas darbnīcām, kurās skolas direktore I.Strelkova stāstīja par mācību procesa organizēšanu iekļaujošās izglītības īstenošanai Vecpiebalgas vidusskolā, speciālais pedagogs Baiba Krūmiņa iepazīstināja ar normatīvajiem regulējumiem par iekļaujošo izglītību, skolotāja Vizbulīte Kalniņa dalījās pieredzē par atgādņu veidošanu un izmantošanu latviešu valodas stundās, bet skolotāja Baiba Bērziņa – par modeļu izmantošanu izpratnes paaugstināšanai matemātikas apguvē.

Semināra noslēgums noritēja Kārļa Skalbes muzejā „Saulrieti”, kur mājīgā gaisotnē, uzklausot Piebalgas muzeju apvienības ,,Orisāre” vadītājas Līvas Grudules stāstījumu, dalībniekiem bija iespēja „tikties” ar vienu no Piebalgas dižgariem – rakstnieku Kārli Skalbi. Pie tējas tases un Piebalgas ābolu plātsmaizes dalībnieki izmantoja iespēju vēl nesteidzīgi dalīties ar dienas laikā gūtajām emocijām un atziņām, apmainīties ar kontaktinformāciju, lai arī nākotnē sadarbība turpinātos, bet mēs – semināra organizatori –  teicām sirsnīgu paldies visiem, kas bija ieradušies, visiem, kas labprāt dalījās pieredzē.

 

Vecpiebalgas vidusskolas skolotāja Baiba Bērziņa