Par godu mūsu novadnieka,rakstnieka Kārļa Skalbes 140 gadu dzimšanas dienai devāmies pasaku labirintā. 1-5.klases un skolnieki no Madonas, Tirzas un Lizuma devās pasaku labirintā pa skolu, kurā skolēni meklēja skolas kabinetos, gaiteņos paslēptos attēlus, kuri saistīti ar Kārļa Skalbes pasaku “Kaķīša dzirnavas”, vēlāk bērni klausoties pasaku “Kaķīša dzirnavas” izkrāsoja atrastos attēlus un salika tos kopā! 6-12. Klases skolēni skrēja orientēšanās sacensībās pa Vecpiebalgu un meklēja jautājumus, kuri bija saistīti ar Kārli Skalbi vai kādu no viņa darbiem.
Pēc pasaku labirinta kopīgi devāmies “Gaismas ceļā” uz 1987. gadā Skalbes mājās “Saulrieti” atvērto muzeju. Gājienā ar lāpām devās novada ļaudis, lieli un mazi, ciemiņi no Madonas puses un bijušais Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un jaunsargi.
Pie muzeja sagaidīja no svecēm izlikts gaismas ceļš uz Vaktskalniņu, kur dzejnieks apglabāts, un muzeju. Vaktskalniņā aizdedzām sveces un nolikām ziedus.
Pie “Saulrietiem” sagaidīja muzeja vadītāja I. Muižniece, Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētājs I. Putniņš un K. Apalups.
K. Skalbe bija savas zemes, savas Latvijas patriots. Viņš aktīvi iestājās par Latvijas neatkarības ideju, bija Latviešu Nacionāldemokrātu partijas biedrs, Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes un Tautas padomes loceklis. Latvijas Republikas Satversmes sapulces deputāts. 1. Saeimas un 4. Saeimas deputāts no Demokrātiskā centra partijas.
Latvijas kultūras kanonā iekļauts K. Skalbes pasaku krājums “Ziemas pasakas”. 2014. gadā TV šovā “Lielā lasīšana” par populārāko grāmatu latviešu lasītāju vidū atzīta K. Skalbes pasaka “Kaķīša dzirnavas”.
Brīvības piemineklis ir Latvijas brīvības cīņās kritušo piemiņai, Latvijas valstiskuma, latviešu tautas vienotības, neatkarības un brīvības simbols, uz kura ir iekalts Kārļa Skalbes veltījums „Tēvzemei un brīvībai”.