Čempionāts 2023!

Mūsu gaidītākais notikums Čempionāts  2023! veiksmīgi noslēdzies.  Tas palīdzēja saliedēt un stiprināt klases kolektīvu, veicot pusfināla un fināla uzdevumus. Mēs, 7.klase., piedalījāmies otro gadu. Šogad 6.-7.klašu grupā par veiksmīgāko komandu sacentās 140 klases no visas valsts. Pasākums norisinājās Bauskā, Bauskas pilskalna estrādē.
Jau ieejot čempionāta teritorijā mūs sagaidīja priekpilna atmosfēra- priecīgi dalībnieki, jautra mūzika, aktivitāšu zona.
Reģistrācijā saņēmām pašu dizainā veidoto karogu ar Vecpiebalgas ūdensrozi un mūsu moto ,,Komandas darbs – mūsu spēks!” Tagad mums skolā ir savs klases karogs.
Mums bija jāsacenšas 5 stafetēs:

1.Krustām, šķērsām-  orientēšanās pa visu teritoriju, izmantojot telefonu ar internetu un aplikāciju LOQUIZ,  meklējot un domājot atbildes uz āķīgiem 20 jautājumiem. 10 dalībnieki, veidojot 3 komandas.  Laiks- 30min.

2.Slapinātājs – metot ūdens balonus pa mērķi, jāsavāc ūdens un pa noteku jānovada līdz spainim. Tas bija jautri. Iesildoties varējām pārbaudīt savu roku spēku un komandas sadarbības prasmes.  Jāizpilda  sarežģīts uzdevums- guļot uz zemes, uz rokām  klases vieglākais skolēns jāpārvieto no grupas viena gala līdz otram  ( ~15m) .

3.Eu, Laaaaaaaaaaabs! Jeb Super Manki- pārbaudīja mūsu precizitāti, vai varam iemest lielās bumbas grozā, trāpīt ar vēzienu kartona supermankia pudelei, vairāki stafetes elementi.

4.Augstāk, jaudīgāk, izaicinošāk! – 6 dalībniekiem no klases bija jātiek augšā kāpšanas lielajā sienā pēc iespējas ātrāk. Šajā stacijā bija vislielākās bailes, taču veiksmīgi, ar  koncentrēšanos un uzmundrinājumiem finišējām ar vienu no labākajiem laikiem.

5.SEB Drošības labirints- atmiņas treniņš, kur 8 min laikā komandai bija noteiktā teritorijā jāatrod 30 zīmītes ar īpašām zīmēm un uzrakstiem, komandas kapteinim ziņojumi precīzi jāpieraksta.

Brīvajā laikā bija iespējas piedalīties visdažādākajās atrakcijās, darboties pieturās: pie Valsts policijas drošības ekspertiem; Ugunsdzēsēju glābēju drošības pieturā; FIZMIX eksperimentos; Zemessardzes Militārajā takā; Turības mini kvartālā; Papardes zieds pieturā; SEB chill zonā. Protams, neizpalika ēdināšanas zona.

Brīvajā  laikā izmantojām ,,Latvijas skolas somas” piedāvājumu  un apmeklējām Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāli, kur vērojām   plašo vieglo un smago automobiļu kolekciju. Daudzveidīgie un retie spēkrati ir bijuši sastopami gan uz Latvijas ceļiem XX.gs. 30 gados, gan arī pēckara periodā. Apskatījām arī  militārās tehnikas kolekciju ar retiem eksemplāriem.  Ekspozīcijā  iepazināmies arī ar   leģendārajiem Rīgas autobusu fabrikas (RAF) eksperimentālajiem eksponātiem.
Piedalījāmies konkursā ,,Atrodi pareizo atbildi!” Visātrāk un pareizās atbildes atrada Jānis.Teicamus rezultātus rādīja meitenes, jo viņas bija vērīgākas un precīzākas, izlasot informāciju.

Stafetēs sajūtas kā hokeja spēlē- spriedze, spilgtas un neaizmirstamas emocijas, skaļi atbalsta saucieni, ātra rīcība krīzes situācijās, nepārtraukta darbošanās un sadarbība.

Esam gandarīti par padarīto, mūsu klase bija saliedēta, vienota, jautra. Mums vēl jāuzlabo ieklausīšanās prasmes.

Aicinām nākamajā mācību gadā arī pārējās mūsu skolas klases  piedalīties Čempionātā! Tas ir jaudīgi!