Debatēšanas meistardarbnīcas

Šajā mācību gadā aprit 25 gadi, kopš Latvijas skolēni sāka apgūt debatēšanas mākslu.

Līdz šim skolēni debatēja, balstoties uz Karla Popera debašu formātu, bet nu tiek apgūtas jaunas iemaņas, kā debatēt “World School Debate” formātā, lai varētu veiksmīgāk piedalīties starptautiskos konkursos.

Debašu trenere, Vidzemes skolu debašu koordinatore Lauma Abramsone skaidro:
“Pasaulē ir daudz dažādu debašu pasākumu. Starptautiskā debašu organizācijas IDEA turnīros debates notiek “World School Debate” formātā. Lai Latvijas jaunieši būtu konkurētspējīgi starptautiskajos debašu turnīros, pašlaik notiek pāreja uz jauno formātu.”

Lai Vidzemes skolu debatētāji veiksmīgāk sagatavotos pārmaiņām, septembrī Cēsu Valsts ģimnāzijā notika meistardarbnīcas. Tās vadīja ģimnāzijas absolvents, Latvijas Skolu debašu izlases treneris un jauniešu mentors Edgars Klētnieks. Meistardarbnīcās piedalījās Vecpiebalgas vidusskolas, Cēsu Pilsētas vidusskolas, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas un Cēsu Valsts ģimnāzijas debatētāji un viņu treneri. Pēc nodarbībām divas komandas izspēlēja parauga debates par tēmu “Vai lielveikaliem jāaizliedz diskriminēt augļus un dārzeņus pēc to izskata?”.

Par šo pašu tēmu nu jau projekta “Zaļā brīvība” ietvaros skolu komandas atkal satiksies. Debašu turnīru skolēniem vadīs Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvents, vides zinību speciālists Edmunds Cepurītis.

Raksts no laikraksta “Druva” (11.09.2019)