Ekskursija pa Ērgļu novadu

24. septembrī 4. un 6. klase devās mācību ekskursijā pa Ērgļu novadu. Apmeklēja atrakciju parku “Braku takas’, kur bija iespēja mērot savus spēkus trīs dažādu sarežģītības līmeņu trasēs, kas nosauktas R. Blaumaņa literāro varoņu vārdos un atradās 14 metru augstumā.

Rakstnieka R. Blaumaņa muzejā “Braki” varēja vērot senatnīgu zemnieku rentnieku sētu ar astoņām koka ēkām un niedru jumtiem, bet dzīvojamā ēkā iesaistīties muzejpedagoģiskajā programmā “Velniņu darbi un nedarbi”, pārtopot par kādu no pasakas tēliem un izspēlējot pasakas “Velniņi” interesantākos fragmentus. Pēc muzeja apkārtnes iepazīšanas taka aizveda mežā, kur atradās milzīgs Zibensšķeltais akmens, uz kura veiklākie varēja uzrāpties, lai nofotografētos.

Palšu purvā sagaidīja elpu aizraujošs 2,5 stundu ilgs pārgājiens ar purva kurpēm “Purva bridēji” gida Kristapa Kizika un glābējsuņa Polas vadībā. Varēja vērot purva daudzveidīgo ekosistēmu ar lāmām, akačiem , uzzināt interesantus vēsturiskus faktus par purvu un nogaršot tur augošās brūklenes un dzērvenes.

                                                            Rakstu sagatavoja: Ance Paeglīte, 6. klases skolniece