Jaunākā informācija par sejas masku nēsāšanu

Valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz, ka turpmāk kā sejas maskas būs atļauts lietot medicīniskās sejas maskas vai respiratorus bez vārsta (ne zemākas klases kā FFP2).

Tomēr attiecībā uz izglītības procesu pastāv izņēmums – pamatskolēni un vidusskolēni arī turpmāk mācību, interešu izglītības un profesionālās izglītības programmu īstenošanas laikā, kā arī sabiedriskajā transportā varēs izmantot valsts centralizētā iepirkumā iegādātās auduma maskas, kas atbilst noteiktiem kvalitātes standartiem un garantē pietiekamu izelpojamā un ieelpojamā gaisa filtrāciju. Šis izņēmums attiecas arī uz nodarbinātajiem pirmsskolas, pamata un vidējā izglītības pakāpē, tai skaitā arī interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās. 

Apmeklējot citas sabiedriskās vietas, skolēniem vecumā no 12 gadiem būs jālieto medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratori, savukārt bērni no 7 līdz 12 gadu vecumam varēs lietot auduma maskas. Šāds lēmums pieņemts atbilstoši starptautisko veselības organizāciju rekomendācijām, jo omikrona straujās izplatības un infekciozitātes dēļ vairs nav pieļaujams, ka vietās, kur pulcējas cilvēki, vispār netiktu lietotas sejas maskas.