Kāds bija Tavs šī pavasara pirmais taurenis?

Ilgi gaidītais pavasaris ir atnācis, un kopā ar to siltajās dienās var sastapt taureņus. Vai arī Tu savu pirmo taureni esi jau ieraudzījis? Tieši pavasarī mēs tiem pievēršam lielāko uzmanību – ir ticējumi, kuros skaidrota ieraudzītā taureņa nozīme. Parasti pavasarī pirmie ieraugāmi ir dažādi raibeņi – acainais, parastais nātru, papuves, bērzu, jāņogu un citi raibeņi, kā arī dzeltenie krūkļu balteņi jeb citrontaureņi.
Vizuālās mākslas stundās 1. un 2. klases bērni apguva nospieduma tehniku un veidoja krāsainus taureņus, ar cerību, ka tik pat košs un priecīgs būs pēdējais mēnesis skolā un visa vasara!
Savukārt „Vizuāli plastiskās mākslas” audzēkņi taureņus veidoja ar rokām no plastilīnā, pievēršot uzmanību formai un dažādām faktūrām.
Ticējumi par tauriņiem:
1. Ja pavasarī pirmo reizi ieraudzīsi vienu tauriņu, to gadu nodzīvosi brīvs, ja divus – iemīlēsies.
2. Ja vakarā, kad aizdedzina lampu, ap to sāk lidot mazs spožs taurenītis, tad saņemsi vēstuli.
3. Ja pirmo ierauga baltu vai gaišu taureni, tad arī vasara būs gaiša un priecīga.
4. Ja pavasarī pirmo tauriņu ierauga raibu, tad tai gadā būs raiba dzīve, ja gaišu, tad laba, ja tumšu – grūta; bet, ja divus gaišus kopā, tad tajā gadā būs kāzas.
5. Kad pavasarī pirmo taureni redz dzeltenu, tad būs karsta vasara, ja baltu, tad būs mīlīga vasara, bet, ja ierauga tumšu taureni, tad vasara būs lietaina.
6. Ja pavasarī pirmais tauriņš ir baltā krāsā, tad tajā gadā vairāk kāzu un kristību godības gaidāmas.
7. Ja pavasarī pirmo taureni redzi gaiši zilu, būs vēsa, bet saulaina vasara.
8. Ja pavasarī pirmais redzētais tauriņš lido, būs darbīga vasara, ja tup uz lapas, mazkustīga, bet, ja uz zieda, mīlestības pilna vasara.
9. Ja tauriņu redz sapnī, tad gaidāms kāds prieks.

Protams, viedokļi par to simboliku var atšķirties, un mēs katrs varam izvēlēties – ticēt vai neticēt.

Skolotāja Iveta