Koncertlekcija “Ceļš uz lielo skatuvi”

1.novembrī programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu skolā viesojās grupas “Citi zēni” līderi Dagnis Roziņš un Roberts Memmēns ar koncertlekciju “Ceļš uz lielo skatuvi”.

Koncertlekciju mūziķi ieskandināja ar pāris šobrīd aktuālām dziesmām interneta vidē. Uzdodot publikai (mums) jautājumus: “Kur mūziku klausies Tu, kur mūziku jaunībā klausījās Tavi vecāki un vecvecvecāki?” –, nonācām pie secinājuma: līdz ar tehnoloģijām mainās arī mūzika. Tikām iepazīstināti ar popmūzikas pimssākumiem. Uzzinājām, ka vieni no pirmajiem mūzikas žanriem ir blūzs, kantrimūzika. Izmantojot šo žanru pamatprincipus, ir radušās neskaitāmi daudz dziesmu, kuru melodijas ir teju vienādas. Arī šobrīd, pēc nepilniem simts gadiem kopš žanru izveides, tiek radīta mūzika, izmantojot jau zināmās skaņu iestrādnes. Tādējādi secinām – mūzika pati sevi atkārto. Ļoti vērtīgi veidot inovatīvus atklājumus, piemēram, izveidot jaunu mūzikas žanru (savienojot kantrimūziku ar blūzu, izveidoja rokenrolu), kā to paveica Elvijs Preslijs. Tā ne tikai radīja ievērojamu mūzikas attīstību, bet arī savienoja šķietami nesavienojamās kultūras. Mūziķi atgādināja par mūsu Latvijas popmūzikas karaļa Raimonda Paula neizmērojamo ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā. Par godu skolotājām vienojāmies dziesmā “Laternu stundā”. Mūziķi dalījās sirsnīgās atmiņās, kā 2000.gadā apbrīna pillni vērojuši “Prāta vētras” dalību Eirovīzijā ar dziesmu “Īssavienojums” (angļu valodā) un sapņojuši… Sapņojuši par iespēju “Prāta vētru” satikt un pārstāvēt Latviju uz lielās Eirovīzijas skatuves. Par spīti neveiksmēm un pārbaudījumiem, fokusējoties vien uz pozitīvo, viņu sapņi ir piepildījušies. Un tagad viņi iedvesmo sapņot citus. Mūsu gaišo tikšanos mūziķi noslēdza, dziedot viņiem nozīmīgo “Īssavienojumu”.

Bijām patīkami pārsteigti un saviļņoti par bagātīgo enerģijas, smaidu un faktu devu. Šī koncertlekcija lieliski atsvaidzināja ikdienu, padarīja to priecīgāku. Atcerēsimies Roberta Memmēna teikto: ,,Turi savu lielo sapni galvā, jo sapnis ir visa sākums!”