Lidice 2019

47.Starptautiskā bērnu mākslas izstādes-konkursa “Lidice 2019” tēma ir “Ķīmija”. Šī gada konkursa tēmas izvēle – “ķīmija” par godu 150 gadiem, kas apritējuši, kopš Dmitrijs Mendeļejevs izveidojis elementu periodisko sistēmu, kas ir viens no mūsdienu ķīmijas pīlāriem un caurvij ikdienas dzīvi, sākot no apavu zolēm, asfalta uz ceļa, līdz skaistai uguņošanai debesīs. Konkursa dalībnieki veidojuši zīmējumus, gleznojumus, darbus kombinētā tehnikā, veidojumus no māla, koka, papīra, auduma divdimensiju un trīsdimensiju darbus. Darbos oriģināli atveidots viss, kas saistās ar bērnu izpratni par ķīmiju ikdienas sadzīvē, krāsās, atklājumos, apkārtējās vides norisēs, izzinot tās nozīmi un ietekmi.

Konkursam tika iesūtīti 943 darbi no 54 Latvijas novadiem un pilsētām. Latvijas kārtas laureātu izstādei tika izvirzīti 211 darbi. Laurātu vidū iekļuvusi jaunā, talantīgā māksliniece no Vecpiebalgas vidusskolas Elīza Viktorija Kalēja (skolotāja Ina Treiliņa)         

Laureātu darbu izstāde apskatāma no 2019.gada 4.februāra līdz 21.februārim LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā. Laureātu apbalvošana notiks 2019.gada 21.februārī plkst.14.00 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā.