Mācību ekskursija uz ,,Namdaru darbnīcu”

Trešdien, 24.maijā piektās klases skolēni devās mācību ekskursijā uz ,,Namdaru darbnīcu” Garkalnē. Apmeklējums skolēniem tika apmaksāts no programmas “Latvijas skolas soma” un Cēsu skolas somas līdzekļiem. Skolēni piedalījās un aktīvi darbojās nodarbībā ,,Cilvēks, koks, kultūrvērtība” jeb ,,Koka daudzveidīgā dzīve”. Nodarbības laikā skolēni iepazina un praktiski darbojās ar koku, smaržoja un taustīja raksturīgus koksnes paraugus, apskatīja neparastus un dizainiski interesantus kokamatniecības izstrādājumus, izteica savu viedokli, dalījās pieredzē, piedāvāja savus risinājumus, minēja mīklas. Kopā ar pieredzējušiem kokamatniekiem izmēģināja rokas instrumentus un veidoja puķu kasti, dzēra ,,veselības tēju” un klausījās stāstījumu par dažādām tējas sastāvdaļām. Burvīgo atmosfēru deva dzīvā uguns ,,Ugunskura namiņā”, kur dūmi cēlās uz augšu un izskrēja debesīs caur mazu jumta spraugu.

Pēc izzinošajām nodarbībām skolēni iesaistījās seno spēļu spēlēšanā, aktīvi atpūšoties un  darbojoties ar senajiem un mūsdienu koka spēļu rīkiem, mācījās staigāt ar koka kājām, brauca pāri dīķim ar trosi un izmēģināja pārceltuvi, devās pastaigā pa mežu.

 

Tālāk ceļojums turpinājās uz vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA „Eco Baltia vide”. SIA „Eco Baltia vide” ir daļa no Latvijā lielākās vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupas „Eco Baltia”, kas ir apgrozījuma ziņā lielākā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijas valstīs un nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas līdz pārstrādei.  Skolēni noklausījās un noskatījās prezentāciju par atkritumu šķirošanu, izspēlēja spēles, mācījās pareizi sašķirot atkritumus sešos konteineros. Par atbildēm uz jautājumiem saņēma vērtīgas un noderīgas dāvanas. Secināja, ka nemaz tik labi nemāk pareizi sašķirot atkritumus. Iepazinās ar šķirošanas telpām, un teritoriju, visi kopā nosvērās uz svariem. Bija pārsteigti, ka kopā svēra vairāk kā 1000 kilogramus.

Ekskursijas noslēgumā izbaudīja aktivitātes Rīgā ,, Jump Space – baudiet izklaidi, kas iedvesmo”. Skolēni izmēģināja spēkus basketbola laukumos, batutu platformā, porolonu baseinos, kāpšanas sienā, uz līdzsvara baļķa, platformā triku veikšanai. Tur visi burvīgi pavadīja laiku, izklaidējās, izlēkājās un jutās saliedēti kopā ar klases biedriem. Visi izskatījās priecīgi.

Kopumā ekskursija bija ļoti jauka – viss izdevās kā plānots.