Mākslas programmas audzēkņu rudens ekskursija

28.septembris – saulaina un skaista rudens diena, lai Vecpiebalgas vidusskolas profesionālās ievirzes izglītības programmas “Vizuāli plastiskā māksla” audzēkņi un pedagogi dotos mācību ekskursijā iepazīt daudzveidīgo Madonu.

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs.

Šeit bija iespēja apskatīt vairākas tematiski atšķirīgas un vērtīgas izstādes.

  1. Latvijas tekstilmākslas asociācijas izstāde “Atjaunotās vērtības” ar 27 dažādās tehnikās radīto autoru darbiem. Izstādē redzamas gan atjaunotas senas tehnikas, gan otrreizējā lietu izmantošana, dodot tām jaunu nozīmi un dzīvi, gan garīgas un morālas tēmas. Izstādes laikā audzēkņi piedalījās muzejpedagoģiskā nodarbībā “Mākslas detektīvs”, kuras laikā iedziļinājās mākslā un centās pamanīt īpaši niansētas detaļas mākslas darbos.
  2. Ditas Danoses fotogrāfiju izstāde “Pirmais iznāciens otrpus. Fotogrāfijas”.
  3. Mansarda stāvā atraktīva, saistoša un vēstures faktiem piepildīta izstāde “Vienbil Divbil Trībil Trābil. Tie ir latviešu bēgļu nometnēs savākti gandrīz 7000 skaitāmpanti.
  4. Patstāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija”. Telpas iekārtojumu veidojis mākslinieks Kristians Brekte.
  5. Foajē Multimediju studijas “Kanna” radošo fotogrāfu darbi.

Saldumu ražotne “Madonas karameles”.

Bērni tika iepazīstināti ar ražotnes vēsturi, karameļu ražošanas tehnoloģijām. Karameļu radošā darbnīcā no siltas un mīkstas karameļu masas ar prieku tika izveidotas sava dizaina konfektes.

Ieraugi pilsētu – Madonu!

Stundu garā pastaigas laikā audzēkņiem tika dots uzdevums vērot un pamanīt pilsētvidei raksturīgākos skatus: garās ielas, kolorītos iekšpagalmus, arhitektūru, izteiksmīgas perspektīvas, daudzlīmeņu jumtus un iemūžināt tos fotogrāfijās, lai pēc tam veiksmīgākos izstrādātu mācību procesā mākslas darbā.

Ciemos pie keramiķa Jāņa Seiksta.

Ar neizsmeļamu pozitīvismu vecmeistars stāstīja par savu dzīvi, darbu un mīlestību pret dabu, keramiku un akvareļglezniecību. Bērni klausījās aizraujošajā stāstījumā un pirmo reizi ielūkojās melnā cepļa iekšpusē, kā arī apmeklēja keramikas darbu izstādi dārzā un izstāžu telpā. Apbrīnas pilniem skatieniem vērojām keramiķa roku vieglās kustības darbā uz virpas. Iedvesmojoši! Vecmeistars lika padomāt ikvienam – savs darbs ir jāciena un jāmīl no sirds!

 

Programmas vadītāja

Iveta