Skolas forma

Agrāk skolēniem bija vienotas skolas formas, un tās gana bieži mainījās – bija laiks, kad meitenes ikdienā valkāja melnas vai zilas kleitas un melnus priekšautus, bet svētkos baltus priekšautus, kā arī laiks, kad jaunāko klašu meitenes staigāja sarafānos, bet vecāko  tumši zilos kostīmos. Arī zēnu uzvalkos dominēja tumši zila un melna krāsa. Kopš 1991. gada skolēniem formas tērpi vairs netika pieprasīti, un sākās brīvā apģērba laikmets. 

Tomēr, laikam ejot, kļuva skaidrs, ka noteikts formas tērps tomēr var būt kā vienojošs elements, ka tas ir ērts un praktisks, daudziem patīkams. Bez uzspiešanas un obligātuma, kā piederības simbols savai skolai – kāpēc nē? 

Ar 2004. gada 1. septembri Vecpiebalgas vidusskolā atjaunoja skolēnu svētku formu skolas karoga krāsās – meitenēm baltu blūzi, sarkanus svārkus un zaļu kaklasaiti, bet zēniem tumšu uzvalku, baltu kreklu un zaļu kaklasaiti.

2008./2009. mācību gadā eksperimenta kārtā tika īstenota ideja par ikdienā valkājamu skolas formu – zaļu trikotāžas džemperi, uz kura kreisajā pusē attēlots skolas logo – ratiņš. Diemžēl šī skaistā iecere nepiepildījās, zaļais džemperis ,,neiedzīvojās” un pamazām tika atmests pavisam.