Sporto visa klase

Šajā mācību gadā 1.semestrī 3.,4.klases skolēni aktīvi varēja sportot projekta ,,Sporto visa klase” papildstundās-vispārējā fiziskā sagatavotība, futbols, džudo. 2. semestrī skolēni sportoja attālināti kā arī piedalījās Rimī rīkotajā izaicinājumā. Apvienojot fizisko kustību un  iespējas, ko sniedz virtuālā pasaule, tika nodrošināti jauni, nebijuši un interesanti izaicinājumi gan bērniem, gan pieaugušajiem.  Aplikācijā LoQuiz, aktīvi kustoties, ik pēc 100 metriem, skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem, jāfotogrāfē, jāskatās video un vēl dažādi citi uzdevumi. Aktivitāte ilga vidēji 1stundu un bija 2-3km gara.

Izaicinājuma uzdevumi tika sadalīti trīs lielajās tēmās SPORTS, UZTURS un EMOCIONĀLĀ VESELĪBA. Bērni uzdevumus veica atsevišķi, katrs kopā ar ar savu ģimeni, bet uzdevumos iegūtie punkti tika skaitīti visai klasei kopā. Katras tēmas nedēļas beigās tika noteiktas trīs labākās klases divās klašu grupās: 2.- 3.klase, 4.- 6. klase.

1.posms notika decembrī. Lai rastu papildus motivāciju un iedvesmu uzdevumu pildīšanai, Rimi sporta vēstnesis Kārlis Birmanis kopā ar “Bermudu Divstūra” puišiem bija sagatavojuši īsu video, kurā izskaidroja, kāpēc sports un fiziskas aktivitātes ir tik labas, vērtīgas un nepieciešamas mums jebkurā vecumā.

2.posmā martā galvenā tēma bija UZTURS. Izzinošā video materiālā Rimi eksperte – uztura speciāliste Olga Ļubina un grupas “Bermudu Divstūris”  puiši – Bicepss un Tricepss, izskaidroja  sabalansēta uztura pamatprincipus un to nozīmīgumu.

 

3.posmā maijā izaicinājuma galvenā tēma bija EMOCIJAS. Video materiālā Rimi eksperte – psiholoģe Iveta Aunīte un grupas “Bermudu Divstūris”  puiši – Bicepss un Tricepss, stāstīja par cilvēka emocijām un kā tās atpazīt.

Šajos video bija atrodamas atbildes uz daudziem jautājumiem, kas pēc tam bija aktuāli pašā spēlē. Visas tēmas skolēniem bija saistošas, kādam vairāk patika tēma par sportu, kādam labāk padevās jautājumi par uzturu, bet kāds jutās zinošs par emocijām. Ne vienmēr ir svarīgi uzvarēt, bet gan piedalīties un iegūt jaunu pieredzi, zināšanas un sajust komandas garu! Paldies visiem sportistiem un viņu vecākiem! Lai mums visiem skaista vasara!

Sporta skolotāja Līga