3. un 4.klases mācību ekskursija uz Rīgu

7.maija rītā 3. un 4.klases skolēni devās ekskursijā uz Rīgu. Klases tika sadalītas 2 grupās un skolēniem bija iespēja apmeklēt 4 dažāda veida nodarbības: Melngalvju namā, Mākslas muzejā Rīgas Birža un Garkalnē “Namdaru darbnīcā”.

Melngalvju namā skolēni  gides pavadībā izstaigāja 14.gadsimta vēsturiskos pagrabus,  uzzināja melngalvju leģendas un brālības dzīvesveidu, kurš ir “izdzīvojis” līdz pat 21. gadsimtam. Melngalvju nams ir celts kā sanāksmju un dzīru vieta dažādām Rīgas sabiedriskajām organizācijām. Skolēni ar interesi aplūkoja skaistās svinību zālēs.

Pirmā grupa: mākslas skolas meitenes devās uz Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA, kur darbojās Sietspiedes apdrukas darbnīcā “Mākslas nospiedumi”. Meitenes iepazinās ar sietspiedes auduma apdruku, vienu no tekstilmākslas tehnikām, un praktiski izmēģināja auduma apgleznošanu. Ļaujoties radošajam procesam, skolnieces eksperimentējot ar krāsām izveidoja dažādus nospiedumus uz auduma.

Otrā grupa Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA piedalījās nodarbībā „Nospēlē muzeju!”.

Nodarbības pirmajā daļā skolēni izzināja muzeja ekspozīciju, kur vislielāko interesi radīja redzētā mūmija, bet otrajā daļā katrs skolēns izmēģināja kādu, ar muzeja darbu saistītu, profesiju – arheologi, krājumu glabātāji, restauratori, izstādes kuratori, scenogrāfi, komunikāciju speciālisti un tehniskie darbinieki, lai iekārtotu izstādi Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Makarta zāles maketā.

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, ekskursija noslēdzās Garkalnē “Namdaru darbnīcā” nodarbībā „Cilvēks, koks, kultūrvērtība”.  Vispirms skolēni uzzināja interesantus faktus par Latvijā augošajiem kokiem un to pielietojumu. Pēc tam kopā ar amatniekiem izmēģināja senos darba rīkus: ēveli, zāģi, slīmestu. Pēc praktiskās darbošanās pārbaudīja veiklību ar senajiem spēļu rīkiem: koka kājām, 3 vietīgām slēpēm, koka zivju makšķeri. Pēc dažādām aktivitātēm noslēgumā katrs skolēns piedzīvoja īstu piedzīvojumu troses nobraucienu trīs reizes pāri dīķim un braucienu ar plostu pāri dīķim.