Atzīmējot Anša Zeltiņa dzimšanas dienu

30.oktobrī  atzīmējām Anša Zeltiņa (1863- 1942)dzimšanas dienu, novietojot ziedus un svecītes pie Anša Zeltiņa goda plāksnes, kura rotā mūsu skolas sienu. Pulkvedis Ansis Zeltiņš mūsu skolā tiek augsti godāts un pieminēts, ir Vecpiebalgas vidusskolas absolvents.

Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris pulkvedis Ansis Zeltiņš bija Krievijas impērijas armijas, latviešu strēlnieku, vēlāk Latvijas armijas virsnieks. 4. Vidzemes latviešu strēlnieku pulka komandieris, vadīja pulku Ziemassvētku kaujās. Apglabāts  Brāļu kapos.

Dēls Namejs Zeltiņš par savu tēvu stāsta: “Viņš pārvaldīja sešas valodas, tostarp arī ķīniešu. Daudz kustējās – dienā nogāja 20 kilometrus. Mūsu mājā uzņēma Valsts Prezidentu Kārli Ulmani, grāmatas  “Dvēseļu putenis” autoru Aleksandru Grīnu un apkārtējos zemniekus – pret visiem tēvs attiecās ar vienlīdzīgu cieņu un godbijību, ko viņš iemācīja arī man – ikviens cilvēks ir jāciena.”

Pulkvedis Jānis Hartmanis ir sarakstījis grāmatu par Anša  Zeltiņa komandēto 4. Vidzemes latviešu strēlnieku pulku, kurā atrodamas fotogrāfijas, vārdi un fakti.

Lepojamies ar mūsu skolas absolventu!