Baltijas jūras projekta digitālā nometne ”Digital Årø 2021”

Man bija lieliska iespēja piedalīties Baltijas jūras projekta digitālajā nometnē, kura norisinājās no 4.-7.maijam. Šī nometne pulcēja vairāk nekā 100 dalībniekus un skolotājus no 9 valstīm: Krievijas, Igaunijas, Dānijas, Somijas, Zviedrijas, Polijas, Vācijas, Lietuvas un Latvijas.

Nometne norisinājās angļu valodā un tika organizēta trīs daļās: tiešraidēs, radošajās darbnīcās un Bioblitz (sugu meklēšanā, pētīšanā un to publicēšanā ”iNaturalist” aplikācijā”).

Tiešraidēs (youtube.com un slido.com) nometnes rīkotājs Niks Kričevskis mūs informēja par nometnes gaitu, kā arī klausījāmies dažādu lektoru lekcijas. Radošās darbnīcas norisinājās Zoom platformā, kurās skolēni varēja aktīvi iesaistīties un darboties līdzi, piedaloties aptaujās, ”virtuālajās istabiņās”,  diskutējot  viens ar otru un kopīgi daloties pārdomās. Bioblitz bija nometnes aktīvākā daļa- mums tika dotas 36 stundas, kuru laikā jāatrod pēc iespējas vairāk dažādo sugu un to foto jāpublicē iNaturalist kontā.

Man ļoti patika radošā darbnīca “Identitāte, dažādība un starpkultūra” Immes Gerkes vadībā. Lektore mums pastāstija par savu pieredzi ceļojot, dzīvi dažādās valstīs un to kultūru. Ļāva mums paraudzīties uz dzīvi plašāk, liekot iejusties dažādās situācijās un mēģinot tās atrisināt. Kā arī uzzināju, ka ir kultūras, kurās nedrīkst teikt vārdu ”nē”, jo tas tiek uzskatīts par rupju žestu, tādēļ vārdu ”nē” aizstāj ar ”varbūt”.

Virtuālajā izstādē ”Vienu dienu es…”  apskatijām brīnišķīgi skaistas fotogrāfijas, kuras iemūžinājis fotogrāfs Vincents Tremaus. Apceļojot pasauli, fotogrāfs 6-19 gadus veciem bērniem vaicājis:”Par ko Tu vēlies kļūt kad pieaugsi? ” un ar bērnu pašradītajiem tērpiem un noformējumu nofotografējis, ne tikai bērnus, bet arī viņu sapņus un cerības. Patiesi iedziļinoties bērnu dzīves stāstos un pieredzē, uz savu dzīvi raugos ar citām acīm, vairāk novērtējot un pasakoties par to, kas man ir. (Saite uz izstādi- https://maailmakool.ee/en/pood/100004/vn-dokfoto-vincent-tremeau/ )

Nometnes laikā krietni papildināju savas angļu valodas prasmes, iepazinos ar citiem jauniešiem, ieguvu jaunas zināšanas un iedvesmu noticēt saviem spēkiem! Liels paldies bioloģijas skolotājai, Agitai Bērziņai par šo iespēju!

10.klases skolniece Rēzija Krieviņa