Pirms 29 gadiem ( 1991.gadā) norisinājās viens no pēdējiem nozīmīgajiem un lielajiem notikumiem ceļā uz Baltijas valstu neatkarību – Rīgā sākās barikāžu laiks. Toreiz tautai izdevās visai pasaulei parādīt, ka tā spēj būt vienota un brīvības dēļ ir gatava upurēt daudz ko.

1991. gada 13. janvāra nakts. Balstoties uz Lietuvas valdībai iesniegto ultimātu atcelt LR Neatkarības aktu, padomju desanta vienības ieņem Lietuvas parlamentu, radio, televīziju un citus stratēģiski svarīgākos objektus. Dienā, kas nodēvēta par “Asiņaino svētdienu”, padomju militāristi atklāj uguni uz pūli un iebrauc tajā ar tankiem, nogalinot 13 cilvēkus, bet ievainojot vēl 140.

Agri no rīta Latvijas Tautas frontes vadītāji Dainis Īvāns un Romualds Ražuks Latvijas Radio aicina iedzīvotājus pulcēties Doma laukumā, lai paustu atbalstu lietuviešiem un parādītu, ka arī mēs – latvieši – esam gatavi pretoties šķēršļiem, kas likti ceļā uz neatkarību.

Rezultātā Daugavmalā un Doma laukumā sapulcējas pusmiljons cilvēku, kas sāk veidot barikādes Vecrīgā. Cilvēki metas apsargāt Augstāko Padomi, Ministru Padomi, Radio un TV centru Zaķusalā, Radio namu Doma laukumā, Rīgas telefona un telegrāfa centrāli, Rīgas tiltus, kā arī citus svarīgus objektus. Mērķis bija viens – nepieļaut Padomju Savienības militāro agresiju un stratēģiski nozīmīgu objektu ieņemšanu.

Par  Barikāžu laika notikumiem runājām un dalījāmies atmiņās vēstures, literatūras un audzinātājstundā. Skolas foajē bija veidots atmiņu ugunskurs, bet 23.janvārī varēja noskatīties filmu “Ar degsmi par brīvu Latviju”.

  • Pirmklasnieki par barikāžu laiku uzzināja, skatoties dokumentālu filmiņu un klausoties skolotājas, klasesbiedru stāstījumu. Daži skolēni pastāstīja sava vectēva pieredzēto. Savus iespaidus par redzēto un dzirdēto atspoguļojām zīmējumos.
  • 2.klasē, atzīmējot barikāžu atceri, skatījāmies filmu “Barikāžu stasti ” Skolēni pastāstīja, ko vecāki un vecvecāki ir stāstījuši par piedzīvoto un redzēto barikādēs.
  • 3.klasē noskatījās filmu par tā laika notikumiem, zīmēja plakātus un prezentēja savu veikumu, skolēni izteica pateicību tā laika varonīgajiem cilvēkiem un novēlēja vienaudžiem tos neaizmirst.
  • 4.klasē noskatījās filmu “Barikāžu stāsti ” un veidoja klasē stilizētu ugunskuru un uz auseklīšiem katrs rakstīja īpašības, kādas vēlētos sev iegūt, fotografējās pie kopīgā ugunskura foajē.
  • 6.klasē audzinātāja dalījos atmiņās par tajā laikā notikušo un parādīju dokumentālo filmu “Ar degsmi par brīvu Latviju”.
  • 8.klasē noskatījās filmu “Barikāžu stāsti ” un to pārrunāja.
  • 9.klasē pārrunājām par redzēto filmā,, Ar degsmi par brīvu Latviju”. Tā stāsta par Rīgas Doma jauno  Marijas kapellas vitrāžu, kas veltīta 1991.gada barikāžu piemiņai. Skolēni secināja, ka tajā laikā bija vajadzīga drosme, saliedētība, vienotība, ko arī kā komanda ar vienu zīmuli un trīs aukliņām mēģināja uzrakstīt uz lapas. Secināja, ka dažiem izdevās, bet dažiem neizdevās.
  • 10.klase skatījās filmu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, pēc filmas pārrunas.
  • 11. klase informātikas stundā veidoja HTML lapas par Barikāžu laiku.