Nometne „Personības akadēmija”

No 7. līdz 14. jūnijam Valmierā norisinājās piektā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotā jauniešu nometne Personības akadēmija, kas vienkopus pulcēja 60 projekta “Sporto visa klase” dalībniekus no visas Latvijas. Tiesības piedalīties nometnē ieguva arī 3 skolēni no Vecpiebalgas vidusskolas: Hanna Rogozina (5.klase), Loreta Melnirbe un Jānis Bērziņš (6.klase).

Nometnē jaunieši caur sporta un radošajām aktivitātēm, kopā ar iedvesmojošām personībām, attīstīja savu personību un pilnveidoja līderības prasmes, kā arī paplašināja redzesloku par dažādām tēmām, tai skaitā, sportu un veselību. Nometnes laikā dalībnieki ne tikai pārkāpa savas komforta zonas robežas, bet arī smēlās iedvesmu no izcilām Latvijas sporta, kultūras un mediju personībām, kopīgi veidojot atmiņas visai dzīvei.

Nometnes pirmās dienas tika veltītas Olimpiskajām vērtībām un vēsturei. Nometnes dalībniekus atklāšanā uzrunāja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Raimonds Lazdiņš, kā arī olimpieši Mārtiņš Bots un Elīna Ieva Bota. Īpašs notikums bija kino seanss “Tīklā. TTT leģendas dzimšana” un iedvesmojoša saruna ar filmas režisoru Dzintaru Dreibergu.

Nometnes laikā jauniešiem notika peldēšanas nodarbība Valmieras Olimpiskā centra peldbaseinā. Saliedējot komandas garu un pārbaudot savu fizisko izturību nometnes dalībnieki devās pārgājienā maršrutā Jāņa Daliņa stadions – Pauku Priedes – Baiļi – kempings “Jaunarāji”. Pārgājiens noslēdzās ar laivošanu pa Gauju. Jaunieši aizvadīja basketbola treniņu ar komandas “Valmiera GLASS VIA” spēlētājiem Arti Ati un Dāvi Ozeru. Tāpat jaunieši viesojās golfa klubā “Avoti”, kur apguva golfa pamatus, un apmeklēja BMX muzeju, kur tikās ar olimpieti, BMX riteņbraucēju Veroniku Moniku Stūrišku.

Nometnes noslēgumā jaunieši izaicināja sevi Valmieras Sajūtu taku koku trasēs un tikās ar pludmales volejbolistu Aleksandru Samoilovu.

Personības attīstīšanai jaunieši aizvadīja improvizācijas nodarbības kopā ar itāli Francesco Pipparelli, stila meistarklasi ar Innu Bertāni, uzklausīja Pusaudžu resursu centra speciālistes sarunu par veselīgām attiecībām un personīgo robežu noteikšanu, kā arī stiprināja pašapziņu MOT trenera Pētera Maksimiva nodarbībās. Īpaša tikšanās nometnes dalībniekiem bija ar 19 gadus veco uzņēmēju, pavāru un digitālā satura veidotāju Ričardu Dimantu, kurš sniedza vērtīgus padomus par mērķtiecību mūsdienu vidē.

Nometnes noslēgumā jaunieši pārsteidza viens otru krāšņā talantu šovā un vakars aizritēja emocijām bagātā noslēguma ballītē.

Iepriekšējos gados Vecpiebalgas vidusskolu nometnē „Personības akadēmija” ir pārstāvējušas Kate Ķepīte (2023.gadā) un Luīze Spalviņa (2025.gadā).

Vairāk par nometni vari izlasīt: https://www.olimpiade.lv/projekti/personibas-akademija/ 

KiVa konference

Š.g. 12.jūnijā Vecpiebalgas vidusskolas direktore Ilona Strelkova, speciālais pedagogs Baiba Krūmiņa, sociālais pedagogs Lelde Kalēja piedalījās ikgadējā KiVa konferencē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

KiVa konference norisinājās divās daļās. Pirmās daļas laikā KiVa programmas pārstāvji Julia Badger no Apvienotās Karalistes, Valentina Ibishi no Norvēģijas, Egle Havrdová no Čehija dalījās pieredzes stāstos par konkrēto valstu skolu pieredzi.

Julia Badger uzstājās ar tēmu “Lietas, kuras, mūsuprāt, zinām par bulingu, bet patiesībā nezinām. Pielāgota antibulinga programma bērniem speciālajās skolās”. Lektore iepazīstināja ar to, kas ir bulings un kas var tikai izskatīties kā bulings, bet tāds nav (iekļaujošās izglītības kontekstā).

Pārējās konferences lektores dalījās savu valstu skolu pieredzēs un pētnieciskajos datos par KiVa programmas rādītājiem šo valstu skolās, ieviešanas mehānismiem un kritērijiem, kas ietekmē efektivitāti.

Pirmās daļas noslēgumā tika apbalvotas skolas, kuras piedalījās konkursā “KiVa manā skolā!” Vecpiebalgas vidusskola ieguva Valsts kancelejas simpātijas balvu “Par sadarbības vērtības izcilu un iedvesmojošu atspoguļošanu”. Vecpiebalgas vidusskolas skolēni un darbinieki saņēma iespēju apmeklēt Valsts kanceleju.

Konferences otrajā daļā ikviens konferences dalībnieks apmeklēja divas no piedāvātajām darbnīcām, kurās bija iespēja praktiski strādāt ar konkrētiem bulinga gadījumiem un uzdot jautājumus ekspertiem. Praktiskās darbnīcas vadīja:

  • Inga Pāvula;
  • Katja Linnaranta, Céline Kylänpää un Anna Murgo (KiVa Starptautiskā programma, Somija);
  • Julia Badger (Apvienotā Karaliste); Johanna Novak (Somija);
  • Līga Bērziņa;
  • Agnese Jurģīte.

Konference ikvienam dalībniekam deva iespēju paraudzīties uz KiVa programmas jēgpilnumu. Vairāku valstu pētnieciskie dati parādīja, ka kvalitatīvs un sistemātisks darbs dod augļus.

“Pūces skolas” izlaidums “Mazputniņā”.

“Kurš ir ātrāks: zirgs vai mašīna?”jautāja Boņuks filmā “Puika”. Savukārt, vecākiem un citiem viesiem, sagaidot mazos pūčulēnus, jautājām: kas skrien ātrāk: vējš, mākoņi debesīs vai laiks? Kad, braši turot rokās burtus, pagalmā iesoļoja gaviļnieki, atbilde tika skaidra ikvienam. Bērni ir izauguši. Laiks doties uz skolu! Bērnudārza darbinieki vēlēja ikvienam: mazam un lielam, bērnam un vecākiem,- pacietību, centību, neatlaidību un prieku!

Nacionālā veselību veicinošo skolu tīkla koordinatoru seminārs

3.jūnijā norisinājās ikgadējais Nacionālā veselību veicinošo skolu tīkla koordinatoru seminārs. Mūsu skolu šajā seminārā pārstāvēja direktore Ilona Strelkova un koordinatore, sporta skolotāja Elīna Vegnere.
Dienas plāns bija informācijas bagāts. Semināru ar uzrunu atklāja Slimību profilakses un kontroles centra direktore Elīna Dimiņa. Ar NVVST un SPKC aktualitātēm iepazīstināja Slimību profilakses un kontroles centra vecākā veselības veicināšanas koordinatore Annija Keita Barona. Tikām izglītoti arī diagnozē – narkolepsija – hronisks neiroloģisks traucējums, kas ietekmē smadzeņu spēju kontrolēt miega un nomoda ciklus. Interesanto lekciju par šo diagnozi sniedza Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Epilepsijas un miega medicīnas centra pediatre-miega speciāliste Dr. Marta Celmiņa.
Biedrības “Peldēt droši” vadītāja Zane Gremze aktualizēja arī vasarai un ikdienai noderīgu informācija par izglītības iestāžu lomu drošībai pie un uz ūdens. Dzirdējām arī izglītojošu lekciju no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas pārvaldes Sabiedrības izglītošanas un informēšanas nodaļas vecākās inspektores Sandras Vējiņas par VUGD resursiem izglītības iestādēm drošības jautājumu integrēšanai ikdienas mācību procesā.
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas virsārsts Basels Jakubs Vahbe mums pastāstīja par bērnu un pusaudžu traumatisma risku vasarā, un kā to novērst.
Semināra ietvaros tikām iepazīstināti ar lielisku projektu “ Ā.T.R.I.”, kurš ir radīts lai 5 līdz 9 gadus veci bērni caur rotaļām spētu iepazīt un atpazīt neiroloģisku saslimšanu – insultu. Uz jautājumiem par insultu atbildēt bija ieradies Paula Stradiņa Klīniskās universitātes Neiroloģijas klīnikas insulta vienības virsārsts, projekta “Ā.T.R.I” varoņi vēstnesis Latvijā Dr.med. Kristaps Jurjāns. Savukārt pašu projektu vairāk pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra veselības veicināšanas koordinatore Anda Jakuša.
Tuvojoties semināra nobeigumam bija vēl divas lekcijas, pirmā – par projekta “JARED: Vienotā rīcība pret elpceļu slimībām” aktualitātēm un iespējām izglītības iestādēm, kuru pasniedza Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas vadības nodaļas vadītāja Maija Kalpiša. Savukārt otrā – biedrības “Papardes zieds” aktualitātes un iespējas skolām, kuru vadīja biedrības “Papardes Zieds” projektu koordinatore Alma Pavlovska.
Semināru noslēdzām ar meistarklasi “Iekustini emocijas! Praktiski paņēmieni psihiskās veselības veicināšanai kopā ar drāmas terapeitu” to vadīja diplomēta mākslas terapeite, ar specializāciju drāmas terapijā Aija Tiltiņa.

Godināti valsts olimpiāžu un konkursu laureāti novadā

2026.gada 2. jūnijā E.Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči” norisinājās valsts olimpiāžu un konkursu sezonas noslēguma pasākums, kurā pulcējās novada skolu olimpiāžu un konkursu laureāti, viņu pedagogi un skolu direktori. Pasākums aizritēja īpašā noskaņā, iedvesmojoties no E. Veidenbauma dzīves gājuma un pasaules redzējuma.

Svinīgajā pasākumā tika godināti skolēni, kuri ar lieliskiem sasniegumiem olimpiādēs un konkursos nesuši novada vārdu valsts mērogā. Pateicības rakstus saņēma gan skolēni, gan pedagogi par ieguldīto darbu un novada popularizēšanu.

No Vecpiebalgas vidusskolas godināto vidū bija 1. klases skolniece Amanda Lauka, kura ieguva atzinību Junior Achievement Latvia bērnu finanšu pratības konkursā „Mana vārdnīciņa”.

Pasākumā piedalījās Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, kurš sveica laureātus un pateicās skolēniem un pedagogiem par viņu darbu un sasniegumiem.

Pēc apbalvošanas skolēni devās “Kalāču” takās, lai meklētu atbildes un ļautos radošam priekam. Pasākuma noslēgumā visi baudīja gardu zupu, dalījās iespaidos par aizvadīto mācību gadu un priecājās par paveikto.

 Lai gūtie panākumi kļūst par iedvesmu jauniem sasniegumiem arī turpmāk!

Svinīgā līnijā sumināti skolēnu sasniegumi

28. maijā skolā notika svinīgā līnija, kurā tika godināti skolēni par teicamiem mācību sasniegumiem, aktīvu līdzdalību konkursos un ieguldījumu skolas dzīvē.

Līnijā tika pasniegtas zelta un sudraba liecības skolēniem, kuri visa mācību gada garumā mērķtiecīgi un atbildīgi veikuši mācību darbu.

Zelta liecības

1.klase: Elia Širaka, Amanda Lauka, Marta Ķaukule, Alberts Ķergalvis, Mārtiņš Ozoliņš, Emīls Vanters, Elza Žagare

2.klase: Nora Čičkanova

4.klase: Šarlote Birzule, Lēna Spalviņa, Zlata Zhakun

5.klase: Augusts Mivrenieks, Beāte Mozuļčika, Katrīna Ozola

6.klase: Jānis Bērziņš, Rūdolfs Brīvība, Paula Kļaviņa, Krista Leimane, Emīlija Poikāne, Luīze Spalviņa

8.klase: Madara Asare, Elza Ezeriete, Klāvs Gavars

Sudraba liecības

1. klase: Mairis Bilinskis, Marta Beikule, Florence Paimiņa

3. klase: Dita Bērziņa, Vigo Ērglis, Lauma Kalna, Luīze Keiša, Rinalds Ludāns, Justs Putniņš, Alise Rogozina

4. klase: Marta Bogdanova, Kārlis Eduards Kalējs, Agate Širaka

5. klase: Hanna Rogozina, Emīlija Vantere, Markuss Veinbergs

6. klase: Rūta Jermacāne, Madara Ločmele, Lorete Širaka

8. klase: Elza Rozentāle

Tika sveikti arī skolēni ar augstākajiem gada vērtējumiem klašu grupās:

Klašu grupa Gadā
1.vieta 2.vieta 3.vieta
1. – 3.  Nora Čičkanova (100%P) Elia Širaka (97%P) Amanda Lauka (87%P)
4. – 6.  Beāte Mozuļčika (9,38) Šarlote Birzule(9,36) Paula Kļaviņa (9,08)
7. – 9. Klāvs Gavars (8,81) Madara Asare (8,69) Elza Ezeriete (8,50)

Pateicības saņēma Šarlote Birzule, Paula Kļaviņa un Katrīna Ozola par dalību konkursā “Biznesa pasakas”, Paula Kļaviņa un Samanta Briška par atbalstu pulciņa norisēs un tirdziņa organizatoriskajos jautājumos, kā arī Agate un Loreta Širakas par ieguldījumu veiksmīga skolēnu mācību uzņēmuma veidošanā.

Īpašs paldies tika teikts arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2026” ekspertiem. Skolas bibliotēkā programmā iesaistījās 22 skolēni un 2 pieaugušie, bet Vecpiebalgas pagasta bibliotēkā — 5 skolēni.

Lepojamies ar skolēnu sasniegumiem un sakām paldies ikvienam par ieguldīto darbu, neatlaidību un atsaucību!

Mēs esam bagāti

27. maijā norisinājās mācību gada noslēguma koncerts “Es esmu bagāts”.

Pasākuma sākumā tika godināti skolēni par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, kā arī apbalvoti skolas jaunā logo konkursa uzvarētāji. Pēc tam klātesošie varēja noskatīties video par skolas dzīvi un aktivitātēm, kas atspoguļoja bagātīgo un daudzveidīgo mācību gadu.

Koncertā uzstājās skolas deju kolektīvi, kori, solisti un instrumentālisti. Priekšnesumos tika izcelta doma, ka patiesā bagātība nav materiālas lietas, bet gan cilvēki, talanti, ieguldītais darbs, draudzība un kopā piedzīvotie mirkļi. Īpašu noskaņu radīja arī skolēnu video stāsti par to, ko viņiem nozīmē būt bagātiem.

Pasākuma noslēgumā tika teikti pateicības vārdi interešu izglītības skolotājiem par ieguldījumu skolēnu izaugsmē un talantu attīstīšanā. Koncerts noslēdzās ar kopīgu dziesmu “Rakstības deja”, vienojot uz skatuves skolēnus un skolotājus.

Čē Čē Čempionāta 2026 fināls 8.–9. klašu grupai

29. maijā Ogres Zilajos kalnos norisinājās Čē Čē Čempionāta 2026 fināls 8.–9. klašu grupai, kurā piedalījās arī mūsu skolas 8. un 9. klase.

Čē Čē Čempionāts ir lielākais klašu saliedēšanās festivāls Latvijā, kura mērķis ir stiprināt skolēnu sadarbību, draudzību, radošumu un komandas garu. Katru gadu tajā iesaistās tūkstošiem skolēnu no visas Latvijas.

Lai nokļūtu finālā, klasēm bija veiksmīgi jāveic mājasdarba un pusfināla uzdevumi, demonstrējot saliedētību, iniciatīvu un spēju sadarboties dažādās situācijās. Finālā satikās 160 spēcīgākās 8.–9. klašu komandas no visas Latvijas.

8. klasei šī bija jau otrā dalība finālā, savukārt 9. klase šajā lielajā pasākumā piedalījās jau trešo reizi. Tas apliecina skolēnu neatlaidību, uzņēmību un spēju veiksmīgi darboties komandā.

Fināla diena bija piepildīta ar dažādiem izaicinājumiem, sportiskām aktivitātēm, radošiem uzdevumiem un pozitīvām emocijām. Skolēniem bija iespēja ne tikai pārbaudīt savus spēkus, bet arī iegūt jaunus iespaidus, stiprināt klases saliedētību un piedzīvot neaizmirstamu kopā būšanas sajūtu.

Vecpiebalgas vidusskolas 7. klase Čē Čē Čempionāta finālā

28. maijā Vecpiebalgas vidusskolas 7. klases skolēni devās uz Ogres Zilajiem kalniem, lai piedalītos Čē Čē Čempionāta finālā. Šajā dienā finālā sacentās 160 klašu no visas Latvijas 6.–7. klašu grupā, pārbaudot savu saliedētību, sadarbības prasmes un komandas garu dažādās aktivitātēs.
Mūsu klase visas dienas garumā piedalījās piecās dažādās stafetēs, pārvietojoties no vienas zonas uz nākamo pēc rotācijas principa. Pirmais izaicinājums bija “Tele2” stafete “Jo ātrāk, jo labāk”, kur svarīga bija veiklība un ātra reakcija. Tālāk sekoja ELVI stafete “Par savējiem, par čempioniem!”, kur komandai bija jāparāda savstarpējs atbalsts un sadarbība. Trešajā zonā SEB stafetē “Laiks = Nauda” pārbaudījām savu atjautību un spēju ātri pieņemt lēmumus. Pēc tam piedalījāmies “Tīrai Latvijai” stafetē “Šķirošana sākas ar tevi”, kur uzdevumi bija saistīti ar videi draudzīgu domāšanu. Dienas noslēgumā mūs sagaidīja “Papardes zieds” stafete “Klusēšana NAV piekrišana”, kur īpaša nozīme bija komunikācijai un komandas darbam.
Katrai aktivitātei bija atvēlētas 45 minūtes, tāpēc diena bija piepildīta ar kustību, emocijām un jauniem izaicinājumiem. Lai gan stafetes bija dažādas, visās galvenais bija spēja sadarboties, uzticēties vienam otram un darboties kā vienotai komandai.
Dalība Čē Čē Čempionāta finālā bija vērtīga pieredze, kas ļāva ne tikai pārbaudīt savus spēkus, bet arī stiprināt klases saliedētību. Mājās atgriezāmies noguruši, bet gandarīti par kopā piedzīvoto dienu un iegūtajām emocijām.

Skolēnu tirdziņš “Vasaru sagaidot” 2026

28.maijā Vecpiebalgas vidusskolā valdīja rosīga un sirsnīga tirgošanās atmosfēra – skolas gadu noslēdza Jauniešu centra organizētās aktivitātes, radošā karameļu darbnīca un nu jau par tradīciju kļuvušais skolēnu tirdziņš. Sākotnēji tirdziņu bija plānots organizēt sporta laukumā, tomēr laikapstākļi nelutināja – pūta stiprs vējš, tādēļ tirgotāji un apmeklētāji pulcējās skolas pirmā stāva gaitenī. Tas gan netraucēja valdīt īstam tirgošanās un pirkšanas priekam. Atbalstīt jaunos uzņēmējus bija aicināti ne tikai skolēni un skolas darbinieki, bet arī vietējie Vecpiebalgas iedzīvotāji.

Tirdziņā piedalījās 20 dalībnieki, kuri pārsteidza ar savu radošumu un plašo produktu klāstu. Apmeklētāji varēja iegādāties mājās gatavotas karameles, picas, radoši noformētas vafeles, rotaslietas, digitālos transfērus, sveces, glezniņas un citus darinājumus. Šogad kā jaunums tika piedāvāti arī uzņēmējdarbības pulciņa pašu audzētie stādiņi – tomāti, kabači, kliņģerītes un citi augi.

Rosība pie tirgotāju galdiem bija jūtama visa pasākuma laikā, un pie vairākiem stendiem veidojās pat rindas.

Skatītāju simpātiju balsojumā:
🥇 1. vietu ieguva Lorete un Agate Širakas ar digitālajiem transfēriem,
🥈 2. vietu – Florence Paimiņa ar radoši noformētajām vafelēm un limonādi,
🥉 3. vietu – Krista Leimane ar apgleznotajām kanvām.

Šogad pirmo reizi savu simpātiju balvu piešķīra arī veiksmīgais vietējais uzņēmums APIMI, kas ražo dabīgu kosmētiku no bišu produktiem un savu darbību attīsta tieši Vecpiebalgā. Arī uzņēmums APIMI savu simpātiju balvu piešķīra Loretei un Agatei Širakām par viņu veidotajiem digitālajiem transfēriem.

Pasākums vēlreiz apliecināja, cik nozīmīga ir kopienas sajūta, savstarpējais atbalsts un skolēnu uzņēmība. Tirdziņš kļuvis par skaistu tradīciju, kurā jaunieši var attīstīt uzņēmējspējas, prezentēt savas idejas un gūt pirmo pieredzi uzņēmējdarbībā, savukārt apmeklētāji – atbalstīt jaunos uzņēmējus un izbaudīt kopā būšanas prieku.

Sirsnīgs paldies visiem dalībniekiem, viņu vecākiem un plašajam apmeklētāju lokam par atsaucību, atbalstu un pozitīvo atmosfēru! Paldies Jauniešu centra vadītājai Līnai Paimiņai, uzņēmumam APIMI par atbalstu un simpātiju balvu, kā arī skolas vadībai par palīdzību un tradīcijas uzturēšanu.