Cēsu skolas somas nodarbība Vecpiebalgas Kino fermā ,, Kino – no pirmsākumiem līdz mūsdienām!”

Mēs, 7.klases skolēni un audzinātāja, apmeklējām interesantu nodarbību  Vecpiebalgas  Kino fermā ,, Kino – no pirmsākumiem līdz mūsdienām!”, kur iepazināmies ar  seno kino lietu privātekspozīciju –  pagājušā gadsimta kino tehnikas (kinokameras, projektori), filmu un citu ar to saistītu lietu apskati un demonstrēšanu. Muzejs izveidots un apmeklētājiem atvērts kopš 2019.gada, omulīga kinozāle ar koši sarkaniem 50 krēsliem, kas atceļojuši no Cēsu kinoteātra “Vidzemnieks”, pilni plaukti ar kinoaparatūru un vesela rinda projektoru.

Aldis Slišāns pats ir ilgus gadus nodarbojies ar filmēšanu, sakrājis un restaurējis filmu uzņemšanas tehniku. Vecpiebalgas novadā nav svarīgu notikumu, kurus viņš nebūtu iemūžinājis

Mums bija iespēja apskatīt un paturēt rokās vairākas kameras, filmiņas, skatīties , kā uz ekrāna demonstrē dažādos laikos un ar dažādām tehnikām uzņemtās filmiņas, kā attīstījusies kustīgā attēla vēsture. Redzējām arī tehniskās iespējas, kā mācību stundās varēja strādāt skolotāji ( šodien tas liekas neiespējami).

Ar lielu prieku un aizrautību par savu vaļasprieku stāstīja Kino fermas saimnieki Aldis un Aina Slišāni. Paldies!