Miķeļdienas aktivitātes sākumskolā

Lieldieniņa liela diena,

Tā atnāca tukšu roku;

Miķelītis mazs vīriņš,

Tas atnāca pilnu roku.

 

 Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens Saulgrieži, kad diena un nakts  ir vienādā garumā. Tos svin 29.septembrī.

Miķeļi tiek dēvēti arī par ražas novākšanas svētkiem. Miķeļi senajos laikos ir bijuši vieni no bagātākajiem svētkiem, jo raža novākta, lopi vasarā izauguši, un līdz ar to  varēja rīkot pamatīgas dzīres, jo Miķeļdienas galds šai dienā ir ēdienu pārpilns.

Arī mēs sākumskolā atzīmējām rudens Saulgriežus – Miķeļus. Visas nedēļas garumā, katrā klasē veicām dažādas aktivitātes.

1.klases skolēni uzzināja Miķeļdienas tradīcijas. Veidoja Miķeļdienas mandalas no savām rudens veltēm.

2.klases skolēni lasīja Miķeļdienas ticējumus un secinājām, ka būs laba un ražīga nākamā vasara, jo Miķeļdienas rīts bija miglains. Skolēni atnesa dažādus interesanti izaugušus dārzeņus un augļus, no kuriem klasē izveidojām Miķeļdienas mandalu. Vēl gardi cienājāmies ar pašu izaudzētajiem dārzeņiem, augļiem un minējām pašu izdomātās mīklas.

3.klases skolēni meklēja atbildes uz jautājumiem, kas ir Miķeļi, kā radušies šie svētki, kāds ir to simbols un tradīcijas. Iepazina, kāds ir Miķelis citu tautu tradīcijās. Mācījās tautasdziesmas par Miķeli, vēroja dabu un veica laika paredzējumus ticējumos, kurus varēs pārbaudīt ziemā.  Aktīvi spēlēja dažādas spēles.