Debašu turnīri

No 2019./2020.mācību gada interešu izglītībā debates maina savu pasniegšanas formātu.

Šis jaunums, debatēt Pasaules Skolas Debašu formātā ,ir jauns izaicinājums gan pedagogiem,gan skolēniem. Lai sagatavotos debašu turnīriem, tika organizētas divas meistarklases Cēsis,kurās iepazīstināja ar jauno debašu formātu un to vērtēšanu.

Vecpiebalgas vidusskolas skolēni apmeklēja abas meistarklases, kā arī  piedalījās rudens novada debašu turnīrā Cēsīs šg. 2.novembrī startēja 3 komandas-Marija Liāna Gabrāne, Agnese Volmane, Rūdolfs Rudzītis, otra komanda-Ernests Smaliķis, Dagmāra Smaliķe un Markuss Bērziņš. Šiem jauniešiem šī bija pirmā debašu pieredze,ko veiksmīgi izturēja. Trešajā komandā startēja, nu jau ar pieredzi bagātās, Kate Elizabete Antone, Elīna Meldere un Marta Asare.

Kā labākais runātājs tika atzinīgi novērtēts Ernests Smaliķis. Apsveicam!

9.novembrī Iecavā norisinājās Nacionālai debašu turnīrs, kurā piedalījās vairāk kā 20 komandas. Mūsu skolu pārstāvēja Kate Elizabete Antone, Elīna Meldere un Marta Asare.Paldies meitenēm par uzdrīkstēšanos mesties jaunajā debašu formātā.

Secinājums viens, mums ir kur augt, mācīties un apgūt jaunas virsotnes.Prieks par jaunajiem debatētājiem, kam acis iemirdzējās, izbaudot procesu.Tas dod pārliecību, ka ar lielākiem praktiskiem,regulāriem treniņiem,mēs spēsim konkurēt ar Latvijas debatētājiem.

Īkšķus turot, kopā ar skolēniem biju es, skolotāja Marina Grīnberga.