Dziesmoti literāra tikšanās

Vecpiebalgas bibliotēkā (ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu) notika dziesmoti literāra tikšanās ar diviem draugiem – grāmatu autoru, radio personību Dzintaru Tilaku un dziesminieku, komponistu  Āri Ziemeli. Pasākumā piedalījās 5. un 6.klases skolēni.

Ciemiņi, iepazīstinot ar sevi tuvāk, pastāstīja, ka ir lieli draugi kopš jaunības. Turklāt dzīvē tā iegadījies, ka arī profesiju dēļ abi var vadīt sarīkojumus kopā, viens otru papildinot.

Rakstnieks iepazīstināja mūs ar īsiem pastāstiem par savām grāmatām – izdotas jau 20. Vairāk viņš pievērsās darbam,, Čomiņš”, kura pamatā ir patiess notikums ar kādu neparastu kaķi. Vienlaikus tas ir stāsts par mājām un to sajūtu, kas mums katram ir tik svarīga. Vēl viņš runāja par bērnu un jauniešu grāmatām ,,Labo blēņu vasara” un ,,Oki doki! jeb Kad mēs augām”, kas izpelnījušās gados jauno lasītāju atzinību. Radioteātra iestudējumos var noklausīties  ,,Piedzīvojumu meistars” un ,,Šausmiņa” ierakstus.

Dz. Tilaks ir arī ilustrējis virkni darbu, par tiem īsi pastāstīja, iezīmējot galvenās sižeta līnijas un ieintriģējot mūs. Cenšoties iesaistīt skolēnus sarunā, Dz. Tilaks mudināja izturēties atbildīgi pret profesijas izvēli, pavērot, kā pie mums atnāk vai kā paši atrodam dažādas dzīves situācijas.

Rakstnieka vēstījums mijās ar skanīgām, jaukām dziesmām abu viesu izpildījumā. Dziesminieks un komponists Āris Ziemelis dziedāja savas dziesmas – Saldējums, Supergovs, Mazā sirmā kumeliņa. Ģitārai un balsij pievienojās Dzintara Tilaka balss  un spēlētās mutes ermoņikas.

Ar interesantu spēles formu Dz. Tilaks mūs  iesaistīja nelielā erudīcijas konkursā par Latviju.  Zinošākais dalībnieks, kurš saņēma balvā grāmatu – Reina Ērgle.

Sirsnīgā tikšanās noslēdzās ar populāro dziesmu ,,Uzsniga sniedziņš balts”, radot siltas noskaņas sniegotā dienā.

6.klases skolēni atzina, ka:

  • pasākums bija interesants un izzinošs;
  • vēlme izlasīt vismaz vienu rakstnieka grāmatu;
  • patika konkursi;
  • pārdomām, par ko es vēlos kļūt;
  • kopīgā dziedāšana;
  • ļoti jauki, ka stāstīja par savu bērnību un draudzību;
  • ieklausījos, kā gūt idejas kādam stāstam, domrakstam;
  • interesanti, ka uzrakstītajam tekstam var arī pievienot pats savas ilustrācijas.