Ekskursija uz Līgatni

4.oktobrī 6. un 7.klases skolēni devās projekta ,,skolas soma” ietvaros uz Līgatni, lai iepazītos ar Līgatnes papīrfabriku, unikālo industriāli vēsturisko celtni, kura darbojās gandrīz 200 gadus Savulaik tas bija visvecākais rūpniecības uzņēmums Latvijā, kur  ražoja kvalitatīvo rakstāmpapīru gan Latvijā, gan Cariskajā Krievijā – cara Armijas kartēm, papīrus ar ūdenszīmēm utt. Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā tā eksportē savus saražotos papīrus uz visiem 5 pasaules kontinentiem.

No makulatūras, sākot ar 1994.gadu tika ražoti kvalitatīvi zīmēšanas un akvareļu papīri, kā arī nelielā apjomā papīrs ar ūdenszīmi un melnais papīrs. Pašreiz Līgatnes papīrfabrikā ir iespējams gida pavadībā iepazīties ar papīra ražošanas procesu un aplūkot papīrmašīnu un citas iekārtas.

Piedalījāmies orientēšanās spēlē “Papīrfabrikas ciemata noslēpumi’. Saņēmām atbilžu lapu, karti un uzlīmju komplektu. Komplektā redzamās uzlīmes jāmeklē dabā, jāseko uzmanīgi norādēm un jāielīmē atbilžu lapā.

Vizinājāmies ar prāmi pār Gauju. Prāmis pār Gauju Līgatnē ir vienīgā šāda tipa pārceltuve Baltijā. Prāmi veido divas kopā sastiprinātas laivas, uz kurām ir dēļu klājs. Pāri upei nostieptā trose neļauj prāmi aiznest pa straumi uz leju, bet no krasta uz krastu to pārvieto straumes spēks.

Pabijām Cecīļu dabas takā, kas atrodas Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Bija iespēja izbaudīt cilvēka nepārveidotu dabas ainavu – Dančupītes kanjonu, minatūru ūdenskritumu, no Kumadas upes labā krasta aplūkot iespaidīgo Cecīļu iezi un citus objektus.