Ekskursija uz VUGD Jaunpiebalgas posteni

18. maijā Vecpiebalgas vidusskolas 8. klase devās mācību ekskursijā uz VUGD Jaunpiebalgas posteni, kur notika ugunsdzēsēju mācības praktiskā nodarbība. Pirms došanās ceļā skolas vadība un mēs ar ziediem sveicām ugunsdzēsēju mācības skolotāju seržantu Intaru Spalviņu, kurš pirms termiņa saņēma kārtējo speciālo dienesta pakāpi virsseržants. Kad ieradāmies Jaunpiebalgas postenī, mūs tur sagaidīja posteņa komandieris Mareks Klimovičs.

Ugunsdzēsēju mācības skolotājs Intars Spalviņš mums izrādīja posteņa telpas, daudzveidīgu tehnisko aprīkojumu  un iepazīstināja ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu. Varējām iekāpt jaunajā ugunsdzēsēju mašīnā un uz brīdi paši iejusties glābēju lomā. Noslēgumā vēl varējām paņemt rokās šļūteni un papūst putas.

Paldies ugunsdzēsējiem Intaram Spalviņam un Marekam Klimovičam par interesanto ekskursiju! Novēlām viņiem stipru veselību un izturību smagajā un atbildīgajā darbā!

Līva Beikule

Atziņas pēc VUGD Jaunpiebalgas posteņa apmeklējuma:

Edvards: Es sapratu, ka ugunsdzēsēja glābēja darbs ir ļoti grūts, tāpēc nākotnē to neizvēlētos. Mani ļoti ieinteresēja, kā strādā izsaukumu datorizētā sistēma. Vēl manu uzmanību piesaistīja lielais ventilators, ar kuru var pūst dūmus.

Renārs: Man patika jaunā ugunsdzēsēju mašīna, jo tā bija labi aprīkota ar tehnisko ekipējumu. Izjutu, cik fiziski grūts ir ugunsdzēsēju darbs.

Raivo: Es uzzināju, cik noguruši ir ugunsdzēsēji pēc izsaukuma. Man šī nelielā ekskursija patika, jo varēja redzēt jauno mašīnu un tās aprīkojumu.

Ance: Man patika ugunsdzēsēju postenis, tas likās mājīgs. Sapratu, ka ugunsdzēsējiem sevi jāuztur labā fiziskā formā, tāpēc visu laiku jātrenējas.

Lāsma: Man patika visu uzzināt par jauno ugunsdzēsēju mašīnu. Bija aizraujoši tajā iekāpt un paskatīties, kā tur izskatās. Likās interesanti, ka dažreiz uguni dzēš arī ar putām.

Markuss: Es uzzināju, ka ugunsdzēsējos un neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā trūkst darbinieku un ka tās ir grūtas un atbildīgas profesijas.