12. februārī, visā Latvijā norisinājās lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena.

Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1695 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 10450 vakances. Skolēnu pieprasītākā nozare ēnošanai Latvijā  šogad  bija medicīna.

No Vecpiebalgas vidusskolas  par Ēnām kļuva 6. – 12. klases 38 skolēni, kuri izvēlējās ēnot visdažādākās profesijas un nodarbes. Skolēnus interesēja ugunsdzēsēja – glābēja, kuģa mehāniķa, policista, friziera, lauksaimnieka, zirgu masiera, motobraucēja, automehāniķa, anesteziologa, skolotāja, pavāra, projektu daļas vadītāja, priestera, fizioterapeita, kokmateriālu uzmērītāja, darbnīcu vadītāja, keramiķa, starptautiskās sadarbības departamenta direktora, dzērienu tehnologa, jaunatnes lietu speciālista,  autoservisa vadītāja, viesmīļa, grafiskā dizainera un informāciju tehnoloģiju speciālistu, kā arī biržas un finansu kapitāla speciālistu profesijas .

Ir patīkami apzināties, ka skolēni ir izvēlējušies profesijas dažādās nozarēs , kā arī vēlējušies uzzināt savdabīgu profesiju specifiku un iepazīties ar šo profesiju pārstāvjiem. Gūtās atziņas un pieredze Ēnu dienā palīdzēs viņu turpmākajā karjeras izvēlē.

12. klases skolnieks Ralfs Jānis Bērzkalns iepazina Nasdaq Riga ikdienu, uzzināja par biržas lomu, finanšu instrumentiem un kapitāla tirgu.

9. klases skolnieks Kārlis Ivars Braķis ēnoja E. Upenu un iepazina kokmateriāla uzmērītāja profesiju

9. klases skolnieks Mārtiņš Šatrovskis ēnoja e-komercijas vadītāju.

Ēnu dienu atbalsta  projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Rigonda Prīse

Pedagogs karjeras konsultants Vecpiebalgas vidusskolā