Iepazīsti Kurzemi!

  1. un 11.augustā skolas darbinieki devās iepazīt Kurzemi.

Priekšstatu par vācbaltu kultūru guvām Durbes pilī, kas uzskatāma par Kurzemes klasicisma arhitektūras pērli. Kungu mājas interjers  atjaunots 20.gs. sākumā. Pils vēsturiskajos interjeros izmantoti daudzi autentiski priekšmeti. Interesanti, ka 1923. gadā Latvijas valdība Durbes muižas kungu māju piešķīra lietošanā dzejniekam Rainim, kas Durbes pils ēkā lika iekārtot ģimeņu atpūtas namu skolotājiem. Pēc dzejnieka nāves tika izveidots Raiņa muzejs. Latvijas Skolotāju slimokase izīrēja daļu ēkas bērnu vasaras mītnei. Vēlāk pilī iekārtoja sanatoriju, kara hospitāli, tuberkulozes slimnīcu un sanatoriju, arī rehabilitācijas slimnīcu.

Kandavas novada ,,Kangaros” saimniece Antra Gaisa uzņem tūristus un  piedāvā vīngliemežu fermas apskati un gliemežu degustāciju, kas sagatavoti burgundiešu gaumē ( ar gliemežu audzēšanu saimniecībā nodarbojas kopš 2012.gada), no pašu audzētiem augļiem un ogām ražo garšīgus un veselīgus kārumus – žāvētus ābolus, bumbierus, rabarberus, ķirbjus, cidonijas, dzērvenes, kā arī sīrupus (ābolu, aroniju, plūškoka), ievārījumus un čatnijus. Piedāvā tos degustēt un iegādāties, pieejami visu gadu.

Ventspils ir ģimenei draudzīga pilsēta, kurā padomāts par to, lai šeit būtu ērti dzīvot ventspilnieku ģimenēm, kā arī interesanti atpūsties ģimenēm no citām pilsētām un valstīm. Ventspils ir īpaša ar to, ka šeit draudzīgi sadzīvo mūsdienīga osta, inovatīvas ražotnes un skaista pludmale, virs kuras kā pludmales sakoptības un drošības apliecinājums jau kopš 1999.gada plīvo Zilais karogs.

Ko  vērojām Ventspilī? Brauciena  laikā ar kuģīti “Hercogs Jēkabs” aplūkojām  Ventas upes grīvu, Ostas ielas promenādi ar plašu skatu uz Ventu, jūras vārtiem, Livonijas ordeņa pili, vienīgo paceļamo tiltu Latvijā un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju; pastaigā pa pilsētu vērojām dažāda izmēra un krāsu govju skulptūras ( kopumā tās ir 27), ko veidojuši Latvijas un ārvalstu mākslinieki,   daudzās ūdens strūklakas, koncertzāli ,,Latvija” ar unikālām stabuļu ērģelēm un pasaulē augstākajām, D. Kļaviņa radītajām, vertikālajām klavierēm, parkus, puķu skulptūras, figurālos kokus, Ventspils Augstskolu.

Netālu  no Kuldīgas pabijām Latvijā lielākajā  strausu audzētavā ,,Nornieki”, kur gida pavadībā ar lielu interesi vērojām strausus, pabijām arī inkubatora telpās, kur šķīlās mazuļi. Saimniecībā audzē arī Āfrikas būru kazas.

Pabijām  vienā no vissenākajām pilsētām Baltijā – Kuldīgā.  Brīnišķīga pastaiga kopā ar gidi pa Kuldīgas viduslaiku vēsturisko centru ap Alekšupīti, Rātslaukumu,  aplūkojot izveidoto adatu ekspozīciju kādreizējā telegrāfa tornī, Kuldīgas lepnumu – vienu no garākajiem ķieģeļu velvju tiltiem Eiropā, protams, leģendām apvīto Ventas rumbu ( Eiropā platāko dabisko ūdenskritumu (249 m)).

Mājupceļā  Rendā apskatījām Īvandes upītes ūdenskritumu- Īvandes rumbu ( tā augstums sasniedz aptuveni 2 metrus un platums – 10 metrus) un vairākpakāpju ūdenskritums Abavas upes vidustecē – Abavas rumbu, kur ūdens plūst pa dolomīta kāplēm, veidojot 35 metrus platu un ap 1 metru augstu kritumu.

Paldies skolas direktorei Ilonai Strelkovai par saturīgo maršrutu.