“Ieraugi un iepazīsti Vecpiebalgu ar beebot robotu acīm!”

Liels var būt ne tikai koks vai kalns, bet arī darbs.

Tā 16.novembrī 3.klases skolēni kopā ar bērnudārza “Pūces skolas” bērniem satikās Vecpiebalgas bibliotēkā, lai nosvinētu viena liela darba pabeigšanu. Kas bija šis darbs?

Bērni iesaistījās projektā, veidojot paklājiņus ar uzdevumiem beebot robotiem. Lai veiksmīgāk to izdarītu, pirms tam ciemojoties K.Skalbes muzejā, uzzinot svarīgas lietas par pasaku ķēniņu un iepazīstot interaktīvo izstādi. Bērniem bija iespēja arī nodemonstrēt savas zināšanas par Vecpiebalgu, tās ievērojamākajām vietām, cilvēkiem un vēsturi, darbinot beebot robotus.

Pēc tam, veidojot savus uzdevumus beebot robotiem, bērni lika lietā iegūtās zināšanas, gudroja jautājumus un arī piemeklēja atbilstošus attēlus.

Lai bērnu garadarbus varētu maketēt, izdrukāt un nodot citiem zināšanu pārbaudei un programmēšanas prasmju attīstīšanai, atlika izmantot Cēsu novada pašvaldības Kultūras pārvaldes projektu konkursā piešķirto finansējumu- 1000 euro. Par to tika iegādāti arī beebot roboti un to uzlādes stacija.

Projekta noslēgumā īpaši tika godināta pasaka “Kaķīša dzirnavas” un to autors, jo šis ir pasakas 110. jubilejas gads. Par godu tam datorikas pulciņā Beāte Mozuļčika un Paula Kļaviņa bija saprogrammējušas  īpašus animētus sveicienus, iepriecinot visus klātesošos.

“Pūces skolas” bērni ar 3.klases skolēnu atbalstu lieliski tika galā ar beebot uzdevumiem.

Vērojot, kā darbojās bērni, radās pārliecība, ka projekta rezultātā  tika radīta iespēja interaktīvā veidā iepazīt dažādas ar Vecpiebalgu un tās kultūrvidi saistītas tēmas, piemēram, Vecpiebalgas ievērojamākās vietas, apskates objektus, Kārļa Skalbes pasaku varoņus.

Domājam un strādājam, lai aug zinoša un prasmīga jaunā paaudze!