“Iesim pa Vecpiebalgas sporta zvaigžņu pēdām!”

24.septembra pēcpusdienā Vecpiebalgas vidusskolas pagalmā bija īsts zvaigžņu salidojums. Tas varēja notikt, pateicoties projektam “Iesim pa Vecpiebalgas sporta zvaigžņu pēdām!”, kurš finansiāli tika atbalstīts no ERASMUS+ projekta “Eiropas Sporta nedēļa” un valsts budžeta līdzekļiem.

Projekta mērķis bija atgādināt un parādīt skolas skolēniem un bērnudārza vecāko grupu bērniem, cik bagātīgas un dažādas ir iespējas fiziskajām  aktivitātēm ikdienā. Otrs:  izglītot par fizisko aktivitāšu nepieciešamību, motivējot vairāk un biežāk būt aktīviem un veicināt sportošanu. Trešais: popularizēt Vecpiebalgā pieejamos sporta veidus un iespējas ar tiem nodarboties, iepazīstinot ar treneriem, kā arī ar šo sporta veidu pārstāvjiem, jauniešiem – vecpiebaldzēniem, kuri guvuši ievērojamus panākumus kādā no sporta veidiem.

Svētkos tika pārstāvēti 8 sporta veidi: motosports (Kaspars Stupelis, Kristians Freimanis), volejbols (Atvars Vilde), biatlons (Līga Glāzere Spalviņa, Toms Praulītis, Rūdis Balodis), džudo ( Alvis Rogozins), taku skriešana un kanisports (Jolanta Krastiņa un Kristīne Sniedze), vieglatlētika (Ieva Bērziņa), BMX (Sandra Aleksejeva).

Katras klases un grupas bērniem bija iespēja satikt un kopā ar sportistiem veikt viņu piedāvātās fiziskās aktivitātes: dažādas stafetes, līdzsvara un spēka, veiklības vingrinājumus, protams, tā bija arī iespēja saņemt autogrāfu, nofotografēties un apskatīt katram sporta veidam atbilstošo inventāru.

Skolas gaitenī tika iekārtota izstāde ar sportistu formas tērpiem, sacensību numuriem un godalgām, kuras izrādās ir tik dažādas un interesantas, pat mākslinieciskas!

Atmiņā paliks ne tikai laiks, kuru skolēni un pedagogi pavadīja kopā ar Vecpiebalgas sporta zvaigznēm, bet arī viņu uzrakstītās veiksmes atslēgas, kuras apkopojot tiks izliktas pie sporta zāles, lai turpinātu iedvesmot jaunāko paaudzi iet un sasniegt savus mērķus.