Jaunsargu pārgājiens

Mēs, jaunsargi, 8. oktobrī, instruktora Alvja Rogozina vadībā devāmies pārgājienā uz Kārļa Skalbes muzeju un Alauksta ezeru. Satikāmies pie Vecpiebalgas vidusskolas kopmītnēm, izrunājām noteikumus un parakstījāmies par to ievērošanu, un devāmies ceļā.

Mūsu pirmā pietura bija Kārļa Skalbes muzejs ,,Saulrieti”. Pie muzeja mūs sagaidīja Ilona Muižniece, kas pastāstīja par postījumiem vētras laika. Muzeja teritorija tika izpostīta, koki nogāzti un  karoga masts salauzts. Adrianam Baumanim uzticēja uzvilkt karogu atjaunotajā karoga mastā.

Muižniece mums pastāstīja par muzeju, tā vēsturi. Interesants fakts, ka muzeja galvenā telpa ir palikusi tādā pašā izkārtojumā kā bija K. Skalbe laikā. Devāmies  uz otro stāvu, lai apskatītu bērnu istabas, kur kādreiz atradās siens, jo K.  Skalbes bērni, atbraukuši no Rīgas, jutās vislabāk. Apskatījuši  muzeju, pateicāmies par ekskursiju un devāmies jau tālāk.

Mūsu nākamā pietura bija Alauksta estrāde, kur sagaidīja instruktora sieva ar vajadzīgo inventāru, lai paši varētu mežā gatavot zupu. Devāmies mežā meklēt labu vietu, kur sakurt ugunskuru, vārīt zupu un atpūsties.

Kamēr kūrās ugunskurs, mazie jaunsargi krāsoja sejas, jo mūsu galvenais uzdevums bija maskēties. Lielie  lēnām sākām vārīt zupu, bet mazie devās slēpties. Kad mazie bija paslēpušies, lielie gāja meklēt.  Pēc tam lomām mainījāmies. Zupa  bija gatava, visi paēdām pašu gatavotās pusdienas.

Kad bijām  atgriezušies Vecpiebalgā,  parunājām par nākamajām nodarbībām.

No šīs dienas mums visiem ir palikušas ļoti labas, sirsnīgas atmiņas. Tā  ir lieliska iespēja, kā pilnveidot sevi un uzzināt kaut ko jaunu.

Iesaku  visiem, kam ir vēlme, nebaidīties un  pievienoties jaunsargiem!

 

                                                     Velta  Ieva Cīrule