Karjeras stunda skolas bibliotēkā

Aprīlis mūsu skolā ir karjeras mēnesis, tāpēc 7. aprīlī klases stundas laikā mēs, 8. klases skolēni kopā ar audzinātāju, devāmies uz skolas bibliotēku, kur mums notika karjeras stunda Ēnu dienas ietvaros. Ēnojām bibliotekāri Sanitu Cimdiņu, kura mums saistoši pastāstīja par saviem darba pienākumiem un deva iespēju pašiem praktiski darboties. Izrādās, ka bibliotekāra darbs nemaz nav tik viegls, kā no malas izskatās.

Uzzinājām, kā grāmatas tiek kārtotas plauktos alfabēta secībā, kā noteikt grāmatas vecumu, izdevēju un vietu, kur tā izdota. Bibliotekāre mums pastāstīja arī, kā šobrīd grāmatas tiek marķētas ar svītrkodiem un reģistrētas digitālajā katalogā, un parādīja, kā notiek izsniegtās vai saņemtās grāmatas skenēšana.

Veicām arī vairākus praktiskus uzdevumus: novietojām izņemtās daiļliteratūras, mācību grāmatas un enciklopēdijas atpakaļ plauktos tām atbilstošajās vietās, skenējām saņemtās un izsniegtās grāmatas datorsistēmā, ar līmlentām labojām ieplīsušos grāmatu vākus un atlocītos stūrīšus un novērtējām savu somās esošo mācību grāmatu stāvokli. Sapratām, cik atbildīgs ir bibliotekāra darbs un cik svarīgi ir saudzīgi izturēties pret grāmatām un tās pēc saņemšanas apvākot, lai tās pēc iespējas ilgāk kalpotu un labi izskatītos.

Izrādās, ka bibliotekāra darbs nav nemaz tik neinteresants, kā, no malas raugoties, var šķist. Paldies par aizrautīgo stāstījumu sakām bibliotekārei Sanitai, kura ļāva ielūkoties sava darba ikdienas pienākumos un tuvāk izprast bibliotekāra profesijas nozīmīgumu!

 

                                                            Elīza Ratniece, 8. klase