Konkurss “Cielavas gudrības”

Arī 2023./2024. mācību gadā Latvijas Nacionālais dabas muzejs organizēja konkursu „Cielavas gudrības” 5., 6. un 7.klašu skolēniem. Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm un norisēm dabā. Konkursa 17. sezonā bija iespēja doties simboliskās alpīnisma ekspedīcijās Eiropas kalnos, iepazīt tur sastopamos augus, dzīvniekus un ģeoloģiskos veidojumus. Konkursu veidoja četras atsevišķas atlases anketas: „Skandināvijas kalni un Islandes vulkāni”, „Pireneji un Penini”, „Karpati un Balkāni”, „Alpi un Apenīni” un finālspēle.

Šajā sezonā konkursa neklātienes daļā kopā piedalījās 78 komandas, no kurām kopvērtējumam kvalificējās 49 komandas. Kā jau ierasts, aicinājumu uz finālspēli saņēma 10 labākās komandas.

26. maijā Līgatnē norisinājās konkursa „Cielavas gudrības” 17. sezonas finālspēle, kurā veiksmīgi startēja mūsu skolas komanda – Reina Ērgle, Madara Asare, Annija Bambe. Finālspēlē komandas izpētīja dažādus iežu veidus, atbildēja uz jautājumiem par Baltijas virsotnēm un Līgatnes klintīm, noteica un grupēja kalnu augus un ķērpjus, kā arī uzzināja, kā atšķiras dažādās dzīvotnēs ligzdojošu putnu olas.

Pavisam nedaudz līdz finālam pietrūka – Līvai Fuksei, Elizabetei Danielai Kurpniecei, Mārai Zaļakmentiņai.

Skolotāja Agita Bērziņa