Labdarība – atbalsts talantu attīstībai “Stikla māksla”

Desmit jauniem, talantīgiem māksliniekiem no maznodrošinātām, daudzbērnu un audžu ģimenēm bija iespēja iepazīt stikla mākslu tuvāk, uzzināt kādi ir stikla un tā apstrādes veidi, kādus materiālus un instrumentus izmanto stikla mākslinieks un, protams, apskatīt, aptaustīt un izprast, kā top dažādi stikla dekori un skaistās, krāsainās vitrāžas, kuras rotā mūsu baznīcas un citas ēkas Latvijā un pasaulē. Šāda negaidīta iespēja radās sadarbībā ar novadnieci, cēsinieci – sirdscilvēku Kristu Nevis. Sirsnīgo e-pasta vēstuļu ceļojums no Vecpiebalgas vidusskolas uz Āfriku un otrādi aizveda mūs līdz šai labdarībai idejai. Krista joprojām dzīvo siltākajā pasaules kontinentā, bet ar labo sirdi ir mums klātesoša un atbalsta mūs jau otro reizi.

Stikls mums ir mazpazīstams materiāls, mākslas skolā izmantojam reti, vien aplīmējot un krāsojot. Radošā nodarbība stikla vitrāžas mākslā pie burvīgās un iedvesmojošās Ilzes Apines no “GlassbyIlze” izvērtās sirsnīgā kopā būšanā.  Bērni atklāja daudz jauna un nezināma, apguva arī praktiskās iemaņas darbā ar šo trauslo materiālu. Rezultātā tapa krāsaino stikla putnu un zivtiņu dekori ar piekariņu. Jauka iepazīšanās un vērtīga pieredze!

Kopā ar bērniem sūtam lielu paldies mūsu talantu atbalstītājai Kristai un sūtam vissirsnīgākos sveicienus. Lai viss izdodas un, lai labais vairo labo!