LVM meža ekspedīcija Tērvetē

Saulainā rudens dienā mēs, 6. un daļa 7.klases skolēni un skolotāja Vizbulīte Kalniņa, devāmies jaukā piedzīvojumā – meža ekspedīcijā uz Tērveti, A. Brigaderes Sprīdīša zemi. Pateicoties AS ,,Latvijas Valsts meži”, mums tika dota iespēja izzināt meža bagātību un daudzveidību, piedaloties meža ekspedīcijā.

Pasākuma vietā mūs sagaidīja Latvijas valsts mežu darbiniece Inese, kura mūs iepazīstināja ar meža ekspedīcijas norisi, izsniedza katram rakstāmpiederumus un darba burtnīcu, kur visa pasākuma laikā vajadzēja atzīmēt savus pētījumus, rezultātus, kā arī novēlēja veiksmi un izturību 10 staciju padarāmajos darbos.

Apmeklējot desmit stacijas, mēs iepazinām meža zinātni. Apguvām, kā novērtēt koka īpašības, kā noteikt augsnes skābumu, kā saskaitīt kokus parauglaukumā un aprēķināt koksnes daudzumu vienā hektārā. Uzzinājām arī to, kā jākopj jaunaudzes, kā pareizi jāretina mežs,  atklājām koksnes produktus, guvām zināšanas par to, kas kaitē mežam un negatīvi ietekmē to veselību. Interesanti bija pašiem nomērīt koka augstumu un noteikt tā vecumu.  Izrādās, ka, lai izmērītu koka garumu, pietiek tik ar diviem zariņiem un jāzina pēdas izmērs centimetros.

Ekspedīcijas pēdējā pieturā bez naglām,  izmantojot vien koka dēļus, veidojām pēc Leonardo da Vinči shēmas pašnesošo tiltu un pārbaudījām, vai pār to var arī pāriet. Izdevās pāriet visiem! Tā nemanot pagāja 2,5stundas  mežā.

Mums  bija izdevība iepazīt ar mežsaimniecību saistīto profesiju daudzveidību- plānotāji, mežkopji, meža infrastruktūras speciālisti, reģionu vadītāji un citi speciālisti.

Ekskursiju turpinājām  LVM dabas parkā Tērvete, izstaigājot un apskatot  Pasaku mežā koka skulptūras Meža Ķēniņš, ķēniņa galmu, sargu un citus. Raganas silā, dzīvo sila ļaudis – sikspārņi, zirnekļi, vells un pati Sila raganiņa. Bet visinteresantāk bija izstaigāt Rūķu ciematu ar maziem koka namiņiem un tematiskām sētām, rūķu pilsētu Čiekuri ar košajiem namiem un bruģētajām ielām, uzkāpt dižajā Koka skatu tornī.  Satikties Sprīdīti un Lutausi, Sakārnīti, Anneli un draudzenēm. Izšūpoties un izložņāt Atrakciju laukumā.

 

Ekskursija bija ļoti interesanta un izzinoša.