Monoizrāde – R. Blaumanis ,,Pazudušais dēls” tiešsaistē 9.-11.kl.

Tiešsaistē 9.-11.klases skolēni iepazinās ar aktiera Ērika Vilsona monoizrādi R. Blaumanis ,,Pazudušais dēls”.

Jauniešu pārdomas pēc izrādes:

 • Aktieris un režisors Ēriks Vilsons monoizrādes laikā atsvaidzināja mūsu zināšanas par 10. klasē lasītās R. Blaumaņa lugas “Pazudušais dēls” sižetu un tēliem. Jau ar pirmajām tikšanās minūtēm aktieris piesaistīja skatītāju uzmanību ar asprātīgiem jokiem, sirsnīgu smaidu un retoriskiem jautājumiem, uz kuriem pats arī sniedza atbildes. Dažiem no mums pirms izrādes sākuma iedalīja galvenās lomas, tāpēc visu laiku saglabājās intriga un satraukums, kad un kas nu būs jāspēlē, tomēr izrādījās, ka nevienam nekas nebija jātēlo. Jāuzsver Ērika Vilsona profesionālā aktierspēle, spēja piesaistīt skatītāju uzmanību ar labu humoru un lugas emocionālo stāstījumu bagātināt ar kvalitatīvu dziedāšanu.
 • Biju pārsteigta, cik daudz viens aktieris spēj paveikt! Šī monoizrāde lika man saprast, cik dažādi un no cik atšķirīgām pusēm mēs varam skatīties uz lugas varoņiem un cilvēkiem mums apkārt. Šī izrāde bija interesanta un lika domāt līdzi, taču jāatzīst, ka uz izrādes beigām man sāka kļūt nedaudz garlaicīgi, man šķita, ka izrāde ir nedaudz par garu.
 • Personīgi es skatījos Ērika Vilsona tēlojumu ar lielu interesi, tāpēc vislabākās atsauksmes no manas puses. Lugas sižets tika izklāstīts ļoti saprotami un iesaistoši. Bija interesanti iejusties Mikus (Roplaiņu kalpa) lomā. Aktieris izrādi nospēlēja ar tādu degsmi un pārliecību, ka lugas sižets bija ļoti skaidri uztverams. Nozīmīga likās arī skatītāju iesaiste, tas deva papildus intensitāti sižetam un aktiera profesionālajam tēlojumam. Šāda izrāde man likās ļoti aizraujoša un pat pamācoša. Stāstījumu bagātināja notikumu sasaiste ar reālo dzīvi mūsdienās.
 • Man ļoti patika, interesantas izjūtas, brīžiem gribēju raudāt. Cik vienkārši aktieris mums to pasniedza. Paldies.
 • Izrāde labi pārdomāta. Ļoti patika Ē. Vilsona attieksme un sadarbība ar skolēniem, skolotājām. Ar aizrautību klausījos lugas stāstījumā. Interesanti komentāri.
 • Aktiera sniegums un skatītāju iesaistīšana bija fantastiska, neapdalot nevienu tēlu. Spēja uzburt reālu vidi un sajūtas, ļaujot mums iejusties lugā un piedzīvot nebeidzamu empātiju. Dzīva, īsta un brīnišķīga izrāde. Ļāva labāk iepazīt un izprast lugu, arī literatūras žanru rašanos un cilvēka personības īpatnības.
 • Jāpaslavē Ērika Vilsona aktierspēle, ievadā Ēriks Vilsons ieintriģēja ar personīgiem pārdzīvojumiem, kā arī lika man atminēties savus pārdzīvojumus. Piesaistījis manu uzmanību, aktieris notēloja visu lugu ļoti pārliecinoši un izteiksmīgi, likdams varoņu jūtas izjust katram uz savas ādas. Man bija tā iespēja iejusties ” skaistās Matildes” lomā. Taču galvenais – Ēriks Vilsons visu izrādi pavadīja ar smaidu uz sejas, kas man dienu padarīja daudzreiz pozitīvāku un spožāku. Ar ļoti minimāliem resursiem un iespējām Ēriks Vilsons spēja padarīt gadsimtu senu lugu aktuālu un aizraujošu, nezaudējot tās saturu un idejas.
 • Man liekas, ka šī izrāde bija ļoti interesanta. Parasti man šāda veida izrādes liekas garlaicīgas, bet Ēriks Vilsons ļoti labi notēloja un izrādīja emocijas, kas to padarīja interesantāku. Ļoti interesanta doma bija it kā iesaistīt, bet tajā pašā laikā neiesaistīt, skatītājus. Kopumā izrāde man patiešām patika.
 • Izrādē bija atjautīga un enerģētiska. Bija interesanti gan skatīties, gan klausīties.
 • Kopumā luga bija interesanta, bet priekš manis šādā veidā pasniegtas lugas, teātris ne visai saista. Novērtēju pasniedzēja (aktiera) darbu, jo varēja redzēt, cik ļoti viņš cenšas pasnieg izrādi interesanti. Bija prieks, ka centās komunicēja arī ar sakratītajiem, jo tad izrādei ir cita sajūta un tā ir domāta tieši mums.
 • Bija ļoti interesanti klausīties Ērika Vilsona dzīves notikumos. Īpaši patika, kā runā aktieris , kā mainās balss un sejas izteiksme, tad ir jautrs, smieklīgs un tad – dusmīgs. Ļoti patika tāda izrāde.