Pēdējā skolas diena

Klāt pēdējā skolas diena ar savu reibinošo ceriņu smaržu, spilgti dzelteno pieneņu košumu pļavās kā pašai vasaras saulei un gaisīgajām pieneņu pūkām, kas ikvienā bērnā raisīja smaidu un labas emocijas par ilgi lolotā vasaras brīvlaika sagaidīšanu.

Lai gan 31. maija rīts bija apmācies un lietains, Vecpiebalgas vidusskolas skolēni un skolotāji, smaidīgi un priekpilni, devās uz savām klasēm un piedalījās radošajās aktivitātēs “Iegriežam vasaru!”: no plastikāta katrs izveidoja vējdzirnavas un uzzīmēja savu sapņu taureni, kura spārnos ierakstīja novēlējumu vasarai vai nākošajam mācību gadam. Savukārt, 9. un 12. klašu skolēni atmiņai par šo nozīmīgo dienu skolas teritorijā iestādīja eglītes, lai pēc gadiem, iegriežoties skolā, varētu pavērot, cik lielas tās izaugušas.

Pusdienlaikā skolas saime pulcējās skolas pagalmā uz Pēdējā zvana svētkiem, kas ir īpaši 9. un 12. klases skolēniem, kuriem priekšā vēl daži eksāmeni, izlaidums un jauna ceļa sākums. Vispirms tika sveikti visi tie skolēni, kas čakli un apzinīgi mācījušies, piedalījušies un guvuši godalgotas vietas mācību priekšmetu olimpiādēs vai konkursos. Veiksmi eksāmenos un izdošanos turpmākajos dzīves ceļos vēlēja paši jaunākie- 1. klases skolēni. Sirsnīgus vēlējumus 9. un 12. klasei veltīja arī skolas direktore un  8., 10., 11. klases skolēni.

Noslēgumā klašu kolektīvi devās uz pēdējo klases stundu, kur izanalizēja aizvadītā mācību gada sasniegumus, saņēma liecības un novēlējumus patīkamā atpūtā pavadīt vasaru un uzkrāt saules enerģiju nākošajam mācību cēlienam.