Rokopera “Mauglis”

9.decembrī projekta Latvijas skolas soma ietvaros 4.klase skatījās aizraujošo rokoperu “Mauglis”, kura veltīta komponista Mārtiņa Brauna 70 gadu jubilejai. Izrāde tiek aprakstīta kā pēdējo gadu vērienīgākais un krāšņākais muzikālais iestudējums bērniem un jauniešiem.  Arī 4.klases skatītājiem tas nelika vilties.

Skolēnus aizrāva spilgtie tēli un interesantie tērpi – ceturtklasnieku atsauksmēs kā mīļākie tēli tika atzīti gan pantera, gan smieklīgie mērkaķi, gan lācis, vilki un čūska, un, protams, arī Mauglis. Skolēni izrādi ieteiktu noskatīties citiem gan tādēļ, ka tajā darbojas un skatītājus aizrauj atpazīstami aktieri, gan tāpēc, ka dzirdama lieliska mūzika, dejas un nepārtraukti notiek interesanti notikumi. Stāsts bija tāds, kuram gan just, gan dziedāt līdzi.

Skolēni augstu novērtēja gan skatuves noformējumu un gaismas efektus, īpaši dramatiskajā izrādes sākumā, gan skaņu efektus un mūziku. Digitālā  izrāde bija veidota tā, lai skatītājiem būtu klātesamības efekts – varēja apskatīt gan izrādi, skatuvi, gan muzikālo grupu un to, kā viņi rada skaņu efektus, kas noturēja uzmanību muzikālajās pauzēs. Kopumā skolēni novērtēja izrādi kā interesantu stāstu par drosmi, lojalitāti, izpalīdzību un neatlaidību.