SkillsLatvia 2019

Lai uzlabotu pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem, organizējot karjeras atbalsta pasākumu „ SkillsLatvia 2019” izglītojamo izglītības iespēju izpētei un karjeras lēmumu pieņemšanai, lai izglītojamie iegūtu aktuālāko informāciju par mācību iespējām Latvijā un izvēlētos turpmāko izglītības virzienu un ceļu, gūtu priekšstatu par nepieciešamajām prasmēm un kompetencēm mācībām koledžās un profesionālās izglītības iestādēs gada vērienīgākajā notikumā profesionālajā izglītībā Latvijā, tādējādi veicinot karjeras vadības individuālo prasmju attīstību par turpmāko izglītību projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, uz Rīgu devās Vecpiebalgas vidusskolas 8. un 9. klases izglītojamie.
Ķīpsalas Starptautiskajā izstāžu centrā ar moto „ Uzvar darītājs!” konkursos sacentās vairāk nekā 129 izstādes dalībnieku 19 dažādās nominācijās. Lai noskaidrotu labākos profesionāļus, konkursanti demonstrēja savas prasmes, veicot nozares ekspertu sastādītus darba uzdevumus. Apmeklētāji vēroja jaunos profesionāļus, sacenšoties tādās nominācijās, kā skatlogu dizains un noformēšana, tērpu dizains, frizieru darbi, restorānu serviss, smago spēkratu remonts un apkope, mobilā robotika u.c.
Paralēli konkursa norisei, skolēni klātienē izmēģināja vairāk nekā 30 dažādas profesijas un profesionālās prasmes, t.sk. izzināja robežsargu un zobārstniecības māsu ikdienu, izmēģināja deju skolotāju, multimediju producenta, restauratora asistenta u.c. prasmes.
„ Karjeras kafejnīcā” izglītojamie interaktīvā veidā, izmantojot modernas tehnoloģijas un risinot interesantus uzdevumus, uzzināja vairāk par darba tirgū nepieciešamajām prasmēm un izglītības iespējām.