Skolā atgriežas uzņēmējdarbības pulciņš

Finanšu jautājumi interesē visiem; mūsu skolēni nav izņēmums. Un, ja man jautātu vai mēs Vecpiebalgas vidusskolā audzinām nākotnes līderus un uzņēmējus, atbilde viennozīmīgi ir jā! Tieši skolēni bija tie, kuri pieprasīja, lai pulciņš atgriežas skolā. Vēlme ir, pulciņš ir – tagad laiks darbam!

Pulciņš skolā notiek sadarbībā ar Junior Achievement Latvia, kuru mērķis ir pilnveidot jauniešu zināšanas un prasmes uzņēmējdarbībā ar praktiskām metodēm visos izglītības līmeņos, lai radītu nākotnes starptautiskos līderus un nozaru ekspertus, kas paaugstinātu Latvijas konkurētspēju. Šajā pusgadā pulciņam ir tikai atspēriena punkts, jo lielākā daļa pieteikumu programmas aktivitātēm notiek tieši pirmajā semestrī – ar nepacietību gaidām jauno gadu, lai uzsāktu skolēnu mācību uzņēmumu un cerams arī Līderu programmu vidusskolēniem.

Tomēr arī šobrīd neplānojam sēdēt rokas klēpī salikuši, jo visi taču zinām, ka laba sagatavošanās puse no uzvaras gan ikdienā, gan biznesā. Šogad jau aktīvas vidusskolnieces paspēja pieteikt savu skolēnu mācību uzņēmuma ideju, kā arī ar to piedalīties Swedbank rīkotajā konkursā „Biznesa skices”. Mēs krājam pieredzi un aktīvi mācāmies. Pagājušajā nedēļā uz sarunu pieaicinājām arī citus vidusskolēnus, lai parunātu par pasīvajiem ienākumiem un investīcijām. Visi zinājām par nākotnes iespējām: algots darbinieks, pašnodarbinātais vai uzņēmuma īpašnieks. Kas tad ir investors? Un kāpēc veiksmīgi cilvēki rūpējas par to, ka viņiem ir vairāki ienākumu resursi? Saruna izvērtās ļoti vērtīga un interesanta. Mēs noteikti varam teikt, ka mūsu skolēni saņem mūsdienīgu izglītību un attīsta sevī modernu izpratni finanšu jautājumos.

Dažkārt tiek dzirdēts no skolēniem, ka skola jau nemāca dzīvē noderīgas prasmes. Tāpēc mēs piedāvājam ļoti mūsdienīgus pulciņus; uzņēmējdarbības pulciņš nav tikai par uzņēmējdarbību – mēs mācāmies arī par budžeta plānošanu (ne tikai uzņēmuma, bet arī personīgo), komunikāciju, vispārīgiem finanšu jautājumiem, līdera prasmēm, problēmu risināšanu, karjeras izglītību. Vairs nevar teikt, ka tas dzīvē nenoderēs: ja vēlies attīstīt savu finanšu pratību, uzņēmējspēju, piedalīties iedvesmojošās sarunās, un iemācīties kaut ko, kas dzīvē būs praktiski noderīgs, droši pievienojies mums trešdienās plkst. 15.10. Nākošajā nedēļā parunāsim par e-komerciju un tās nozīmi mūsdienīgā uzņēmējdarbībā.