Skolotāju ekskursija

6.decembrī skolotāji devās ekskursijā, lai iepazītos ar Ranku, Raunu un apmeklētu M. Brauna  Ziemassvētku koncertu  “VELTĪJUMS”.

Viesojāmies Rankas muižā, kurā kopš 2013.gada ieguldīts milzīgs darbs, lai Rankas muižas kompleksu atjaunotu un izveidotu par sakārtotu tīru vidi. Teritorijā notiek atjaunošanas darbi muižas teritorijas ēkām.

Rankas muiža piedāvā:

  • 10 hektāru plašs skulptūru parks ar 3 dīķiem (Romantiskais, Ainavu un Panorāmas dīķis).
  • Kilometru gara veselības taka.
  • Piknika vietas ar soliem un galdiem.
  • Bibliotēka (viesu zāle 30-40 personām) ar 4000 grāmatām un 2 klavierēm.
  • Izstāžu zāle ar antīkiem Mercedes Benz automobiļiem.
  • Gleznu galerija ar gleznotāju D. Saulītes, A. Bāliņas, S. Caunes, E. Mucenieka un A. Vītola gleznām. Mākslas darbus iespējams iegādāties.
  • Privātā Lurdas Dievmātes un Sv. Bernadetes Romas Katoļu Kapela – bagāta ar gleznojumiem.

Iepazināmies ar Viesu mājas “Vecpāpani” atpūtas iespējām. Piedāvā atpūtu mierīgā un mājīgā vietā. Plašs augļu dārzs, telšu un piknika vietas, pirts māja, pašu izveidota taka, kas ved uz interesantiem akmeņu klājumiem. Nodarbojas  ar augļu pārstrādi.

Tikāmies ar kafijas grauzdētavas “Tīrs Miers” veidotājiem Baibu un Kalvi (atrodas Gulbenes novada Rankas pagastā), kuri pastāstīja savu stāstu par kafiju un biznesa plānu. Viņi uzsvēra, ka kafija un katra pagatavotā kafijas tasīte ir neatkārtojams mākslas darbs, un kafija tāpat kā māksla ir jābauda. Zaļās pupiņas viņi iepērk no konkrētām fermām, lai iegūtu kvalitatīvu un pareizi grauzdētu kafiju. Apmeklējuma laikā iepazināmies ar stāstu par kafijas pupiņas ceļojumu no plantācijas līdz krūzītei, par kafiju un tās pagatavošanu, bija iespēja degustēt 6 dažādas kafijas un iegādāties garšīgāko kafiju no dažādām valstīm. Šobrīd tirgo no 7 dažādām vietām iepirktās pupiņas: Etiopijas, Kostarikas, Gvatemalas, Brazīlijas, Hondurasas, Mjanmas un Peru ( bez kofeīna). Pupiņas iepērk tikai reizi gadā, kad novāc ražu. Piedāvā apmeklēt kafijas skolu grauzdētavas “Tīrs Miers” telpās.

Atpūtas komplekss Lācītes atrodas ērti sasniedzamā skaistā vietā pašā Gaujas krastā. Iespējams  baudīt romantisku atpūtu, nosvinēt brīnišķīgus svētkus kopā ar ģimeni ( plašs bērnu spēļu laukums, naktsmītnes ), sarīkot jautru ballīti  ar draugiem vai sportiskas aktivitātes ar kolēģiem (futbola laukumu, ielu basketbola laukumu, volejbola laukumu ), organizēt seminārus. Bagātīga  ēdienkarte.

SIA “Siera ražotni” 2006. gadā Raunā nodibināja Ceriņu ģimene.  Šobrīd piedāvājumā ir  25 iecienīti produkti: rīvējamais Zaļais siers, beramais siers Ķiplociņš, beramais siers ar garšaugiem, pikantais knapsieriņš, 16 veidu Mājas makaroni (JAUNUMS – ar kaņepju proteīnu un ar halapenjo pipariem) un 4 veidu Mājas nūdelītes.

“Siera ražotne” ir vienīgais piena pārstrādes uzņēmums Baltijā, kurā top Zaļais siers. Vienu no siera galvenajām sastāvdaļām – sierāboliņš, kuru  audzē paši savā dārzā. 

Ražoto  produkciju var iegādāties tirdzniecības vietās visā Latvijā. Ir iespēja darboties Makaronu darbnīcā iespēja rullēt mīklu, sagriezt makaronus ar īpašu iekārtu, tos iesaiņot un ņemt līdzi baudīšanai mājās, uzzināt, kad un kā radās makaroni, kā arī iepazīties ar ražotnes produktiem un tos nobaudīt.

Vidzemes koncertzālē baudījām komponists Mārtiņš Brauns un vokālā grupa “Insomnia” Ziemassvētku koncertprogrammu, kurā par vadmotīvu kļuvusi populārā un iemīļotā dziesma “Veltījums” no kinofilmas “Ziemassvētku jampadracis”. Skanēja  dziesmas, kuras aicināja uz patiesām un gaišām Ziemassvētku laika sajūtām, pārdomām par cilvēciskajām vērtībām, par to, kādi mēs esam dabas un Dieva priekšā.

Ziemassvētku dziesmas var radīt svētku sajūtu un aicināt uz pārdomām.