Testēšana izglītības iestādēs no 2022.gada 14.marta

 

Pirmsskolas izglītības programmu izglītojamajiem rutīnas testēšana netiek veikta, bet, ievērojot visus drošības aspektus, tā ir iespējama tikai ar vecāku piekrišanu īpašos gadījumos (piemēram, pēkšņa simptomu parādīšanās vai uzliesmojums izglītības iestādē, augsta riska kontakts ar inficētu personu u.c. epidemioloģiskas indikācijas) atbildīgās personas uzraudzībā.

Pamata un vidējās izglītības pakāpē izglītojamie (pārslimojušie no 61.dienas pēc inficēšanās apstiprināšanas) veic 2 antigēna paštestus nedēļā: svētdienas vakarā un trešdienas vakarā. Ja būtiski pasliktinās epidemioloģiskā situācija (uzliesmojums izglītības iestādē vai karantīna konkrētā klasē), var veikt 3 paštestus: svētdienas vakarā, otrdienas vakarā un ceturtdienas vakarā.

Lai apmeklētu interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu nodarbības, paštestus pēc algoritma veic arī brīvlaika nedēļā.

Tiek atcelts apvienotā parauga PĶR tests (laboratorijas kociņu tests) rutīnas veidā, ko var veikt preventīvo pasākumu ietvaros pēc SPKC un izglītības iestādes iniciatīvas, ja izglītības iestādē novēro lielāku skaitu saslimšanas gadījumu.

Izglītības iestāžu darbinieki veic 2 antigēna paštestus nedēļā (pārslimojušie no 61.dienas pēc inficēšanās apstiprināšanas).

Personām ar simptomiem izglītības iestādi apmeklēt ir aizliegts!

Sertifikātus izsniedz, pamatojoties uz profesionālajiem antigēna testiem. Paštesti neatbilst šīm prasībām.