EuDaMuS- Eiropas Mūzikas diena skolā

Mēs dziedam vienoti roku rokā,

Mēs kopā esam stipri!

Mēs sapņojam par mieru ikvienā zemē,

Nāciet un brauciet!

Klausieties mūsu mūzika, klausieties mūsu dziesmu.

Mēs visu dienu turpinām dziedāt.

Mēs izplatījām savu vēstījumu visā pasaulē,

Mēs dalāmies smaidos, mēs dalāmies cerībā!

 

15. martā notika 1. Eiropas Mūzikas diena skolā, kurā piedalījāmies arī mēs . Lai piedalītos šajā pasākumā, bija jāiemācās atsūtītā angļu valodā dziesma ,,Together” ( tulkojumā nozīmē ,,Kopā”), jānofilmē un jāiesūta Latvijas koordinatoram, kurš izveidoja kopīgo Latvijas video un nosūtīja organizatoriem Eiropā.

Dziesmu ,,Together” komponēja  Bert Appermont Eiropas Mūzikas dienai skolās, ko pasūtījusi EAS ( Eiropas Mūzikas asociācija skolās).  Šādu dienu  organizēs katru gadu 15. martā, lai visi bērni Eiropā varētu dziedāt, spēlēt un dejot līdzi dziesmai.

15. martā 12.00 satikāmies Zoom platformā skolas no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Austrijas, Kipras, Slovākijas, Grieķijas, Slovēnijas, Somijas, Beļģijas, Bosnijas un Hercegovinas, Montenegro, Kosovas, Horvātijas, Čehijas. Kopīgi noskatījāmies iesūtītos zīmējumus un visu Eiropas skolu kopīgi veidoto dziesmas izpildījumu. Nodziedājām dziesmu vēlreiz kopīgi.

Kopā –  pasaules notikumi šodien liek šī vārda jēgu izdzīvot katram. Kopā mēs varam dziedāt, dejot, spēlēt teātri un mācīties, bet šobrīd mums kopā ir jāpaveic kaut kas daudz lielāks- jāuzvar ļaunums.

Dziesma palīdzēja mums izveidot savu valsti, atgūt neatkarību. Tā palīdz paust savu viedokli šodien, tāpēc ir svarīgi dziedāt, saglabāt savu kultūru.

Kopā mēs esam stipri!

Mūzikas skolotāja Inta Apalupa.

Mūsu skolas ierakstu var aplūkot spiežot šeit!

Dziesmas “Together” ieraksts: