Tuvojas vasara – atceries par drošību uz ūdens!

13.maijā kombinētajā sporta un klases stundā 1.- 4.klases skolēni piedalījās tiešsaistes nodarbībā par drošu uzvedību pie ūdens. Nodarbība tika īstenota izglītojošās kampaņas “Tuvojas vasara – atceries par drošību uz ūdens” ietvaros. Lekciju vadīja “Liepājas Olimpiskā centra” peldbaseina vadītājs, peldēšanas, burāšanas treneris Toms Jēkabsons un improvizators, aktieris Artūrs Breidaks, kā arī pieredzē dalījās diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs” vadītājs Renārs Zeltiņš.

Nodarbībā skolēni uzzināja, kam pievērst uzmanību, izvēloties drošu peldvietu, kāda ir pareiza un atbildīga uzvedība atpūšoties pie ūdens un nodarbojoties ar ūdenssporta veidiem. Tika skaidrota peldētprasmes nozīme, iemesli, kā rezultātā var notikt nelaime, un kliedēti mīti par slīkšanas atpazīšanu. Pēc lekcija savas zināšanas par drošu atpūtu pie ūdens, skolēni varēja pārbaudīt, pildot quizizz testu.

Pērn Latvijā noslīkuši vairāk nekā 120 cilvēku, tostarp arī bērni. Vairojot sabiedrības izpratni par drošu uzvedību pie ūdens un mācot bērnus, noslīkšana ir novēršama. Ceļā uz sabiedrības ieradumu maiņu ir svarīgi mācīt bērniem respektēt ūdeni un baudīt atpūtu pie ūdens drošā veidā.

Sporta skolotāja Līga