Teātra izrāde ,,Slinkums”

Programmas  “Latvijas skolas soma” ietvaros tiešsaistē 5. un 6. klases skolēni noskatījās Valmieras teātra izrādi Toma Treiņa iestudējumā  ,,Slinkums”.

Stāsts ir par trim draugiem – Tomu, Annu un Oskaru-  , kuriem skolā tiek uzdots uzdevums – sagatavot prezentāciju par pašu izvēlētu dzīvnieku –  sliņķiem. Oskars un Anna bija apsolījušies nākamajā dienā savu sliņķu prezentāciju parādīt klases biedriem ar kostīmu un ”PowerPoint”. Nekad nevar solīt par daudz, jo nākamajā dienā viņiem nebija nekas no solītā. Oskars pat nemācēja izskaidrot, ko nozīmē vārds eko sistēma. Vērtējums par darbu, protams, negatīvs, taču viņiem tiek dota otra iespēja. Bet  šoreiz prezentācijai jābūt par slinkumu.

Bērni satiekas un jau vēlas veidot prezentāciju, bet uznāk slinkums, un draugi sāk rotaļāties un iedomāties paši savu Slinkuma zemi , kur pašam it nemaz nav jāpiepūlas, kur visu, iespējams, tavā vietā izdara kāds cits. Šī pasaule šķiet ļoti kārdinoša, tā var sevī ievilkt un vairs nelaist vaļā. Tā draugi atklāj, ka slinkuma dēļ viens no viņiem nav iekļauts futbola komandā, kura izcīna uzvaru. Otrs, neapmeklējot deju mēģinājumu, nepiedalās skolēnu dziesmu un deju svētkos, par ko sapņojis. Visi trīs draugi sapņo par nākotnes profesiju. Profesiju lapa ir gara, bet par kļūt, izlemt ir grūti. Šajā Slinkuma zemē lija frī kartupeļu lietus un tecēja kečupa ūdenskritums. Katram bērnam bērnībā taču ir bijusi tāda iedomu zeme, kurā nedrīkst būt pārāk aktīvi, kustīgi.

Protams, ka bērni spēlējoties aizmirst sagatavot prezentāciju, bet iedarbinot fantāzijas pasauli,

klases priekšā izdomā prezentāciju jeb drīzāk slinkuma prezentāciju, un iegūst  ļoti labu vērtējumu.

Slinkums kādreiz piemeklē ikvienu no mums un ir pat veselīgi dažkārt paslinkot, bet ir jābūt uzmanīgiem, jo pārāk ilga slinkošana ir kaitīga veselībai un prātam. Jo tad, iespējams, kāds cits arī tavā vietā kļūs par prezidentu.

Teātra izrāde  bija interesanta, pamācoša un jautra. Daudz pārdomu raisās: kādu profesiju izvēlēties; kādus interešu izglītības pulciņus apmeklēt; kā attīstīt savas intereses, fantāzijas pasauli; kas ir meli; kā veselīgi dzīvot un ēst utt.