VUGD lekcija ,, Vienotais ārkārtas palīdzības izsaukuma numurs 112”

15. februārī 10. – 12.klašu skolēniem Google Meet platformā norisinājās VUGD lekcija, kurā tika stāstīts par ārkārtas zvanu nozīmi, drošības noteikumiem, izsaukumu pieteikšanu. Uzzinājām, ka 112 ir vienotais ārkārtas palīdzības izsaukuma numurs. Zvanot uz šo numuru un izstāstot par negadījumu, dispičers savieno ar ugunsdzēsējiem glābējiem, neatliekamās medicīnas palīdzības dienestu, Valsts policiju un AS,,Gaso”Avārijas dienestu.. Tāpēc ir svarīgi, zvanot uz šo numuru, pateikt kāds nelaimes gadījums noticis. Ar vienu numuru var sasniegt četrus operatīvos dienestus. Numurs 112 darbojas ne tikai Eiropas Savienības dalībvalstīs, be arī vēl citās 17 valstīs. Latvijā šis numurs darbojas jau 24 gadus.

Lekcijas laikā arī atkārtojām: kā nosaukt precīzu adresi, kā rīkoties, ja ārkārtas tālrunim esam uzzvanījuši nejauši. Ja esam nelaimes gadījuma liecinieki, vajag steidzīgi zvanīt uz 112, nevis filmēt un sūtīt video draugiem. Uzzinājām, ka ik diennakti zvanu centra dispičeri atbild uz vidēji 2500-3000 zvaniem. Vienlaicīgi Latvijā uz zvaniem ir gatavi atbildēt 16 dispičeri, kuri atrodas piecos Latvijas Zvanu centros – Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī.  Lekcijas nobeigumā pārbaudījām savas zināšanas, veicot testu.

Lai arī daudzas lekcijā stāstītās lietas bija jau zināmas, mēs savas zināšanas krietni papildinājām un vērtīgi pavadījām laiku.

Lekciju vadījaVUGD pārstāve Sandra Vējiņa – prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas speciāliste. Viņa arī nedaudz pastāstīja par karjeras iespējām šajās struktūrvienībās.

19.februārī 1. klases skolēni kopā ar bērnudārza sešgadīgās grupas audzēkņiem noklausījās un noskatījās šo pašu VUGD prezentāciju par drošību. Stāstījums tika veidots tā lai mazajiem bērniem radītu interesi.

Skolēni uzzināja kā pareizi lietot numuru 112. Kad jāzvana uz šo numuru un kas jāsaka, kad piezvana.

Uzzināja arī to , kad nedrīkst zvanīt un traucēt darbu. VUGD speciāliste atbildēja uz skolēnu daudzajiem un dažādajiem jautājumiem.

 

Rakstu sagtavoja 10.klases skolniece Rēzija Krieviņa