Zēnu koru salidojums “Puikas ! Dziedāsim!”

26. maijā Cēsu pils parka estrādē notika 11. zēnu koru slidojums, kurā piedalījās arī 16 zēni no mūsu skolas. Cēļš līdz svētkiem bija garš un grūts. Pagājušā mācību gadā bija zināmas tikai dažas dziesmas no 18 repertuārā iekļautajām. Šajā mācību gadā tikai oktobrī saņēmām dziesmu grāmatas, un tā pa īstam sāķās repertuāra  apguve. Kopā ar mums dziesmas mācījās arī Jaunpiebalgas, Dzērbenes un Skujenes puikas. Reizi mēnesī satikāmies mūsu skolā un mēģinājām kopā.

Aprīlī bija pirmā koru skate, uz kuru netikām, jo bija covid epidēmija. Sazvanoties ar Rīgas organizatoriem, ieguvām atļauju piedalīties noslēguma skatē. Neskatoties uz sarežģījumiem gatavošanās procesā, zēni ļoti saņēmās un nodziedāja savā labākajā variantā. Tā bija ceļazīme uz  svētkiem.

Šo svētku aizsācējs ir  diriģents Jānis Ērenštreits. Pirmo reizi svētki notika 1970. gadā, turpinās ik pēc 5 gadiem. Arī šajos svētkos  piedalījās Jānis Ērenštreits.  Diriģēja arī Gints Ceplinieks, Mārtiņš Klišāns un diriģenti no visiem Latvijas novadiem. Svētki sākās ar gājienu cauri Cēsīm.

Ļoti skaistu kora karogu bija izveidojusi Pētera mamma Aiva Nebare, par ko esam ļoti pateicīgi .

Parasti svētkos piedalās pazīstamas personības mūzikā. Šogad solists bija Renārs Kaupers, ar kuru kopā dziedāt ir liels gods un notikums. Daži zēni ieguva arī autogrāfus un kopā nofotogrāfējās.

Vakara koncertā izdziedājām visas 18 dziesmas un sajutām pozitīvas emocijas ,kas rodas pēc grūta un pamatīga darba.