Ziemassvētku misija angļu valodas stundās

Ziemassvētku laiks pavisam noteikti ir sirds-siltākais laiks. Tāpēc šogad 5.,6.,7.,8.un 10.klases skolēni nedēļu pirms ziemas brīvlaika angļu valodu pavadīja laipnības, līdzcietības, estētiskuma, sirsnības un patriotisma noskaņās. Visi skolēni kopā ar angļu valodas skolotāju Mairu Asari centās paveikt īstu Ziemassvētku misiju!

Maira no skolas atmiņām atceras, ka angļu valodas vēstuļu rakstīšana vienmēr bija laikietilpīgs, garlaicīgs un šķietami bezjēdzīgs uzdevums. Radās pārdomas: kā lai saviem skolēniem vēstuļu rakstīšanu padaru par kaut ko jēgpilnu, interesantu un gandarījuma piepildītu? Atbilde nāca no sociālā medija Facebook, kurā Phoenix Assisted Care jeb senioru aprūpes nams bija dalījies ar informāciju, ka Covid-19 laikā viņiem nav atļauti apmeklētāji. Lai cilvēkiem sildītu sirdis, visi bija laipni aicināti rakstīt vēstulītes.

Nedēļu skolēni sāka ar uzdevumu uzrakstīt vēstulīti vai Ziemassvētku apsveikumu kādam pašu izvēlētam senioram ar līdzīgām interesēm. Vēstulītēs varēju redzēt radošus zīmējumus, sirsnīgus vēlējumus, skaisti patriotisku aprakstu par mūsu valsti un Vecpiebalgu, interesantus jautājumus gaidāmajām senioru atbildēm. Nedēļas beigās pie manis bija 86 vēstulītes gatavas tālajam ceļam uz Ameriku. Katra vēstule rūpīga, mīļa un skaisti noformēta.

Ar patiesu gandarījumu mūsu paciņu, pilnu ar bērnu un jauniešu kartiņām un sirds-siltumu, nodevu pastā. Kartiņas sākušas ceļu pie adresātiem. Man liels prieks, ka skolēnu iesaistīšanās bija tik aktīva un neviens seniors nepaliks bez sveiciena. Kopā mums izdevās īstenot īstu Ziemassvētku mīļuma misiju! Ar nepacietību gaidīsim atbildes! Saviem superīgajiem, radošajiem, pretīmnākošajiem, sirsnīgajiem darba rūķiem skolēniem novēlu tiešām siltu, gaišu un laimīgu Ziemassvētku laiku! Lai izdodas uzkrāt enerģiju vēl daudz labajiem darbiem Jaunajā 2021.gadā!

Skolotāja Maira Asare