Pavasara piedzīvojums 6.klasei Siguldā

Zelta Zivtiņas čempionāts  – 2022!

15.martā audzinātāja Vizbulīte mums pavēstīja par sacensībām-Zelta Zivtiņas čempionāts. Mēs acumirklī piekritām, nezinot, kas mūs vēl gaida.

No 21.marta līdz pat 4.aprīlim iepazināmies ar noteikumiem, reģistrējāmies dalībai paši  un  iesniedzām vecāku atļaujas. Lielajā  mājas darbā bija jāveido plakāts ar mūsu klases vērtībām un jānofilmē video, kas  par tām pastāstītu. Mums gāja ļoti raiti. Klase vēl nekad nebija bijusi tik saliedēta.

5.aprīlī tika paziņoti rezultāti un publicēti nākamie uzdevumi, kas jāveic līdz 20.aprīlim. 1.uzdevumus bija uzņemt 2 foto; Mūsu skolas gariņš un atgriešanās skolā pēc attālinātajām mācībām.

Pirmo foto uzņēmām noguruši ,bet priecīgi skolas talkā, bet otro foto ar mūsu laimīgajām un arī bēdīgajām emocijām pēc atgriešanās skolā no attālinātajām mācībām.

Mūs gaidīja nākamais uzdevums-vārdu minēšana. Tas nu gan nebija viegli! Bijām saliedēti un minējām vārdus kopā.

ZZ čempionāta mājas lapā saņēmām informāciju, ka mēs esam tikuši finālā!!! Emocijas bija neaprakstāmas, jo mēs patiešām to bijām izdarījuši.

Siguldas Svētku laukumā 2022. gada 23. maijā notika Zelta Zivtiņas čempionāta fināla sacensības 5.-6.klašu vienai grupai., kurā mums bija jārisina gan atjautības un erudīcijas, gan veiklības, jautrības un draudzības pilni uzdevumi.  ,,Zelta Zivtiņas Čempionāta” Fināla pilsētiņā darbojāmies četrās zonās. ,,SEB bankas” zonā ,,Droši tiešsaistē. Droši ikdienā” izlozējām jautājumus par kiberdrošību un to, kā sevi pasargāt internetā, lai nekļūtu par krāpnieku upuri. 4 komandas dalībnieki  izlozēja jautājumus un mēģināja uz tiem atbildēt. Ja atbilde bija pareiza, vārds bija jāsaliek, meklējot vajadzīgos burtus burtu jūklī. Katra pareiza atbilde deva bumbu kasti 3 zēniem, kas pie katapultām mēģināja trāpīt mērķī (caurumos), kur varēja iegūt  1 punktu, 3 un pašos mazākajos – 5punktus.

,,Sadales Tīkla” zonā “,,Ar elektrību neriskē!” mūs  izglītoja par elektrodrošības jautājumiem,  pētot elektrības sadales ceļu un rīcību dažādās ar elektrodrošību saistītās situācijās. 1 cilvēkam bija jāminas ar riteni, lai iekustinātu lielo ratu, kurā 2 citi lika bumbas, kas ripoja lejā pa trasi uz trim trubām. Pēc kārtas 3 cilvēkiem bija bumbas jāķer, taču, ja noķēra vairāk par 3 bumbām, tās jāizgāž. Bumbas jāved uz kasti, kur atlikušie 4 cilvēki ved uz televizoru, kur tās jāsaliek noteiktā secībā.

Čempionāta zonā “Varoņdarbi rodas kopā!” sacentāmies minispēlēs, kur metām bumbas mērķī, darbojāmies ar lidojošo šķīvīti utt. Bija  jābūt ļoti precīziem.

,,Tele2” zonā ,,Komandas drosmes lēciens” lēkšanas tornis. Ceturtā trase visus ieinteresēja.  3 vadītāji klāstīja 7 citiem, kā būvēt kāpnes no lieliem klučiem, lai nokļūtu lēkšanas vietā, kurā pēc drosmes varēja nolēkt milzīgā, mīkstā gaisa spilvenā. Bīstami, bet lidojums ļoti skaists.

Pēc interesantajiem un nogurdinošajiem uzdevumiem mēs ar aizrautām elpām skatījāmies, kā pie rezultātu torņa vadītāja lēnām cēla mūsu skolas vārdu uz otro vietu. Mēs visi bijām tik priecīgi, pat ja šis nav gala rezultāts.

Mums pārsteigumu  sagādāja čempionāta organizatori – katrai komandai braucienu Siguldas panorāmas ratā.

Mūsu komandas kapteiņa Jāņa vēlējums nākamajam gadam – tikt finālā arī nākamajā gadā!

Uzvārdu došana Vidzemē

Turaidas muzejrezervāta Turaidas muzejrezervāta izglītojošās programmas un ekskursijas ir iekļautas iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvājumā. Muzejrezervāta piedāvātās izglītojošās programmas ir veidotas dažādām vecuma grupām. Tajās līdzdarbojoties, skolēni bagātinās savu pieredzi un zināšanas, kā arī gūs pozitīvas emocijas skaistajā kultūrvidē, spēles formā iepazīstot arī senās ēkas un ekspozīcijas. Programs laikā tās dalībnieki iepazīstas ar uzvārdu došanu Latvijā, uzzina par latviešu vārdu un uzvārdu izcelsmi, īpaši Vidzemē 19.gadsimta sākumā.

Mēs bijām uz Turaidas pils muzeju. Programmas ,,Latvijas skolas soma” ietvaros iepazināmies nodarbībā ar ,,Uzvārdu došanu Vidzemē”. Centāmies uzzināt par savu uzvārda izcelšanos, latviešu tautas uzvārdu rašanās vēsturi un  noskaidrot, kā ļaudis atpazina pirms uzvārdu došanas. Senos laikos cilvēka vārds un uzvārds bieži atspoguļoja viņa rakstura vai fiziskās īpašības. Veidojām  klases uzvārdu ciltskoku un izspēlēs teatrālu spēli „Muižkungs dala uzvārdus”, ietērpjoties barona,  rakstveža un zemnieku drānās. Nodarbība  tika izspēlēta muižas smēdes ēkā.

Iepazināmies ar Turaidas muzeju, uzkāpām pils tornī un vērojām skaistos dabas skatus no augšas.

„Lazertag Poligons-1”

Lāzertag Poligons#1 atrodas Siguldā Miera ielā 15. Izspēlējām spēli ar lielu aizrautību. Pēc ieroču saņemšanas mēs devāmies uz kazarmām,  kur mums notika pirmā spēle. Sarkanajā komanda bija Andris, Marija, Gabriels, Loreta, Jānis, Rūdolfs, bet zilajā komanda bija Alens, Krista, Annija, Viktorija, Sandijs, Linards. Mums bija mērķis, par kuru bija jāšauj. Interesanti bija spēlēt un slēpties mājās un pagrabos.

Rezultāti – sarkanās komandas precizitāte bija 3,1% ,bet zilajai komandai – 3,0%. Individuāli labākie rezultāti bija Alenam- Snaiperis, Iznīcinātājs un Varonis. Par Neievainojamo kļuva Rūdolfs, bet Marija – Rembo.

Cik jauks bija mūsu pavasara piedzīvojums Siguldā!